BitLocker Şifreli hard disk FVE2 dosyalar nasıl kurtarılır?

umtdrmzz

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, daha önce BitLocker ile şifreledim bir hard diskim vardı. Sonrasında bu hard disk formatlandı. Şu an içindeki dosyaları veri kurtarma ile kurtardım ancak dosyalar FVE2 adı ile geliyor. Eski BitLocker şifremi hatırlıyorum ancak ne disk BitLocker ile şifrelenmiş ne de dosyaları bir şekilde açabiliyorum. FVE2 dosyalarını nasıl açabilirim ya da farklı bir tekniği var mı?
Yardımlarınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-15 214108.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-15 214108.png
    5,5 KB · Görüntüleme: 17
Bitlocker ile şifrelediğiniz disk HDD mi SSD mi idi?

HDD ise en olası kurtarma işlemi hala formatlamış olduğunuz HDD üzerinden mümkün olabilir. Formatlanan disk eski haline getirilebiliyor.

SSD ise de aynı yöntemi denemek mümkün fakat HDD ye oranla çok ama çok düşük bir ihtimal. Açıkçası denemeye bile değmez diyebilirim.

Yukarıda bahsettiğiniz şekilde şifreli verileri FVE2 dosyası olarak başka bir diske kopyalamış iseniz bu dosyaları okunabilir hale getirme ihtimaliniz de imkansıza yakın.

Son düzenleme:
Bitlocker ile şifrelediğiniz disk HDD mi SSD mi idi?

HDD ise en olası kurtarma işlemi hala formatlamış olduğunuz HDD üzerinden mümkün olabilir. Formatlanan disk eski haline getirilebiliyor.

SSD ise de aynı yöntemi denemek mümkün fakat HDD ye oranla çok ama çok düşük bir ihtimal. Açıkçası denemeye bile değmez diyebilirim.

Yukarıda bahsettiğiniz şekilde şifreli verileri FVE2 dosyası olarak başka bir diske kopyalamış iseniz bu dosyaları okunabilir hale getirme ihtimaliniz de imkansıza yakın.
HDD. İkiye bölmüştüm belirli bir bölümünü. Harddisk'te daha önce o verileri şifrelemeden önce de yedeklemiştim. Sonrasında şifresiz bölümden sildim. Tarayınca 50 adet veriden 1 veri buldu eskiye dair. Ben çekim ve fotoğraf işleri ile uğraştığım için binlerce dosya buluyor, hem seçemiyorum hem de çoğu gereksiz dosyalar.

FTK maneger ile imaj alacaksın Axiomla açacaksın
Deneyip döneceğim, teşekkürler.

Şöyle bir ayrıntı vereyim bu diski ilk windowsta şifreledim sonra macte biraz taşınabilir olarak kullandım. Bir süre sonra pcye bağladığımda otomatik silmişti.

FTK maneger ile imaj alacaksın Axiomla açacaksın
Selamlar programa eriştim ancak adımları nasıl izleyeceğim hakkında fikrim yok. FTK imager üzerinden hangi yolları izlemem gerek?

Son düzenleme:
Ben 5 yıldır adli bilişimde calıstım teledon şifresi veya en kolay PC şifreleri rahat krılıyor silinen veriler geli geliyor lakin FTK olarak bahsetti program ücretsiz lakin axom paralı uygulamadır

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İzleyebilrisiniz

Ben 5 yıldır adli bilişimde calıstım teledon şifresi veya en kolay PC şifreleri rahat krılıyor silinen veriler geli geliyor lakin FTK olarak bahsetti program ücretsiz lakin axom paralı uygulamadır

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İzleyebilrisiniz
Merhabalar, izledim aynı yolları axom ile de ayrıştırdım ancak yine bir sonuç yok. Ya bir adımı yanlış yaptım ya da olmuyor. Hala çözülmedi yani

Geri
Yukarı