Bitmek bilmeyen kaşıntı

N0rvecli

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Türk Silahlı Kuvvetleri Uz. Çvş. Ad
Arkadaşlar, çok yoğun bir kaşıntı yaşıyorum sebebini bilmiyorum 1 hafta önce kaşımasam da olur kıvamındaydı fakat şu an dehşet derece yara her yerim doktor uyuz dedi ben egzamadan şüphe ediyorum evde, yaşıyorum bu durumu dışarı çıkınca kaşıntı yok.

Kardeşim hariç tüm aile kaşınıyoruz arkadaşlar babam başladı ilk.

Evde alerjik bir durum olabileceği gibi tahta kurusu ısırması gibi bir şey de olabilir.

Bu arada adamakıllı yönlendirme yapan bir cildiyeci bulmak cidden zor. 17 yaşımda saç dibi iltihabından dolayı gittiğim dr bana fırça atmıştı. Askerdeki albay ise tüm nezaket ve efendilik ile sorunun kortizon olduğunu bazen iyileşme olabildiğini açıklamış idi.

Bu arada kaşıntı için es geçilen bazı durumlar var;

Çamaşır makineleri bazen durulamayı iyi yapmaz ve çamaşır üstünde deterjan kalır ve uyuz gibi - tahta kurusuna benzer alerjik etkiler gözükebilir.

İkincisi ise çeşmelerden akan belediye suyu. Maallesef birçok ilimizde evlerde akan sular alerjik özellik de olup temizlemek için kullanılan klor hiç geçmeyecek alerjik deri rahatsızlıkları yapmaktadır. Mide ve böbreği hiç söylemiyorum bile. İlk önce deri rahatsızlığı olarak da gözükebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı