Bitminer-tec.Work adlı siteden gelen spam mesaj nedir?

Daha fazla  
İyi günler. Az önce böyle bir SMS aldım. Spam klasörüne düştü. Fakat ben yine de ne olur ne olmaz sizlere sormak istedim. Numara 548 ile başlıyor 81 ile bitiyor. Site kuralları gereği sansürledim. İnternete baktığımda çoğu kişiye bu mesaj atılmış şikayet var'da paylaşılmış ama kimse sonucunda ne olduğunu belirtmemiş. Şikayetçi oldum veya olacağım gibisinden mesajlar atılmış. Sizlere sorma amacımda araştırılması gereken bir şey mi yoksa sadece oltalama ile avlanmak istenen kişilerden birine yollanacak mesaj bana da mı geldi merak ettim. Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• InkedScreenshot_2022-09-21-13-03-54-521_com.google.android.apps.messaging.jpg
    InkedScreenshot_2022-09-21-13-03-54-521_com.google.android.apps.messaging.jpg
    43,4 KB · Görüntüleme: 400
Genelde oradaki bakiyeyi görünce ağzın açık verdikleri bilgiler ile siteye girersin ama çekmek için senden alacağına karşı cüzi miktarda bir para isterler.

Genelde oradaki bakiyeyi görünce ağzın açık verdikleri bilgiler ile siteye girersin ama çekmek için senden alacağına karşı cüzi miktarda bir para isterler.
Evet sistem böyle işliyor. Bazen üyelik sistemi şeklinde de yapıyorlar aylık bir ücret istiyorlar. Şimdiye kadar deneyeni görmedim ama muhtemelen parayı verdikten sonra uçup gidecektir her şey.

Geri
Yukarı