Bitwarden şifreleri güvenli bir şekilde tutuyor mu?

Kara Elf

Hectopat
Merhabalar, Bitwarden kullanmayı düşünüyorum ama aklımda bir soru var. Bütün şifrelerimi bir kasaya emanet ettiğim zaman o kasa patlama şansı ne kadar? Mesela ben arada bir internet kafe ye gidiyorum Vitwarden hesabıma giriş yaparsam bilgisayar da virüs veya başka bir şey varsa bütün şifrelerime ulaşmış oluyor mu? Bu sorun için kendimi daha fazla korumanın yolu var mı? Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mail ile 2FA seçeneğini kullanabilirsin. TOTP uygulamaları belli bir sistematik ile kod üretirler ama mail ile gelen kod rastgele olacağından sen giriş yaptığın anda geçerliliği biter. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayabilirsin.

1648968217246.png

1648968295296.png

1648968318419.png

Son düzenleme:
Kendi Bitwarden sunucumu kullanıyorum. 2FA kullanabilirsiniz ama rastgele bir bilgisayarda herhangi bir hesabınıza giriş yapmanızı önermem. Hele ki Bitwarden gibi önemli bir hesabınıza.

Telefonunuza Bitwarden uygulamasını kurup telefondan şifreleri baka baka bilgisayara girin. Rastgele bir bilgisayarda önemli hesaplarınıza asla giriş yapmayın.

Hocam ayarlar kısmında arkadaşın gösterdiği gibi iki adımda doğrulamayı yaptım ama totp diye bir seçenek var onun ne olduğunu pek anlayamadım ve hesabımı Gmail üzerinden kurdum sizce ayarlar kısmından protonmail ile geçiş yapsam daha güvenilir olur mu?

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler hocam.

Screenshot_2.jpg

@Disty @kkank

Protonmail'i hatırlamıyorum ama Gmail için SMS'i aktif edebilirsin. Bu daha çok işe yarar Proton'a göre.

Gördüğün TOTP ise örneğin Hepsi Burada'ya girmek için size şifre üretir. Ne zaman yeni bir cihazdan giriş yapmak isterseniz şifrenizin aksine oradan alacağınız anlık kodu girmeniz gerekir. Aslında çok güzel bir güvenlik önlemidir. Hatta Bitwarden'a giriş yapmak için kullanabilirsiniz ama bu kod anlık olarak belli bir düzende oluşturulur. Eğer bu sistemi kırabilecek bir internet kafede giriş yaparsan tek kodu görmesi yeterli olacaktır. Bu sebeple SMS ya da mail ile gelen kod daha çok işinize yarayacaktır, zira bu kodlar rastgele oluşturulur.

Hocam ayarlar kısmında arkadaşın gösterdiği gibi iki adımda doğrulamayı yaptım ama totp diye bir seçenek var onun ne olduğunu pek anlayamadım ve hesabımı Gmail üzerinden kurdum sizce ayarlar kısmından protonmail ile geçiş yapsam daha güvenilir olur mu?

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler hocam.

Eki Görüntüle 1349407

@Disty @kkank

Attığınız ekran görüntüsü Hepsiburada için 2FA kullanmak isterseniz 2FA kodunu gireceğiniz yer.
Benim kastettiğim Bitwarden hesabınız için 2FA kullanmanız. Google Authenticator kullanabilirsiniz.

1649005123479.png

Ben Authy kullanıyorum (burada gösterilmiyor ama kendi resmi bilgisayar uygulaması var). Bir çok uygulamamım aynı firmaya ait olması hoşuma gitmiyor.

Geri
Yukarı