Biyoloji öğretmenim ders anlatamıyor

Biraz saçma bir konu, şimdiden kusura bakmayın.

9. sınıfa gidiyorum ve bildiğiniz üzere Online ders görüyoruz. Öğretmenlerimden genel olarak memnunum, uzaktan eğitim de olsa dersi iyi bir şekilde anlatmak için uğraşıyorlar. Biyoloji öğretmenim hariç. Kendisi tahminimce 50 yaşlarında ve benim okulumda yaklaşık 20 yıldır görev yapıyor. Neden bilmiyorum ama hiçbir şekilde ders anlatmıyor. Yaptığı tek şey ekran paylaşıp EBA'daki, YouTube'daki videoları bize izletmek. EBA'ya girip video izlemeyi ben bilmiyor muyum sanki? Biyoloji dersine kendim çalışıyorum resmen. Belki hasta olduğu için anlatamıyordur diye düşündüm ama bu durum 1,5 aydır böyle. Hakkını yemeyeyim, arada kendisi de anlatıyor ama nafile. Sınıf öğretmenime söylemeyi düşündüm ama yanlış anlaşılabilir. Hocanın kulağına gider, bana sinir olur falan hiç uğraşamam. Aileme henüz söylemedim çünkü söylersem öğretenler ile konuşacaklardır.

Ne yapmalıyım sizce?
Arkada açık bırak, çalışacağın zaman başka hocalardan dinle.

@hadwiger seni daha büyük düşünmüştüm hep. :D

9. sınıf biyoloji zor zaten, bir de hoca anlatmıyorsa yandın diyebilirim. sınıf öğretmenine söyle ayıp değil bu, sınıf değişikliği talebinde de bulunabilirsin.
Sınıf değiştiremem. Meslek lisesinde okuyorum. Üç tane 9. sınıf var, biri elektrik, biri radyo televizyon, biri de bilişim.

Bizim hocamız da 9. sınıfta 1.5 ay gelmemişti :D Ben konu anlatımlı kitap alıp oradan takip etmiştim ama 9. sınıf biyolojisi önemlidir. 12. sınıftaki biri için basit olabilir ama 9'da iken zorlanmıştım biraz. Ders yerine YouTube'den konu anlatımı izleyebilirsin bence, konu anlatımlı kitaptan da tekrar edersin sonra.

Bireysel çalışmanı tavsiye ederim. Sırf yoklamada gözükmek için dersi açık bırakıyorum arkada çoğu zaman. Benim hocalarımın da geneli böyle. Okuldan okula değişir ama derslerine önem veren biriysen meslek lisesinde olman pek iyi olmamış bu arada :(

Geçen yılın yüz yüze eğitim zamanında, tüm biyoloji derslerim boş geçti. Son hafta geldi, konuları söyledi, biraz anlattı. Sonra sınav olduk o konulardan. Adam müdür yardımcısıydı dersleri yetiştiremiyordu. Sadece kendim çalıştım. Sen de öyle yapmak zorundasın.

Okuldan okula değişir ama derslerine önem veren biriysen meslek lisesinde olman pek iyi olmamış bu arada :(
O yönden sıkıntım yok. Okuduğum okul İstanbul'daki en iyi teknik liselerden. Meslek derslerine önem verildiği kadar normal müfredata da önem veriliyor. Dediğim gibi, tek sorun yaşadığım öğretmenim biyoloji öğretmeni.

Yeni konular

Geri
Yukarı