Biz öldükten sonra ne olacak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Isa Aleyhissalam çarmıha gerilmedi direkt göge çıkarıldı. Hadi atıyorum senin dediğin gibi çarmıha gerildi, öldü, tekrar dirildi... Buna Isa Aleyhissalamın yeteneği demezdik, Allah'ın hikmeti derdik. Peygamberler mucize gösterdiklerinde bile kendi yetenekleri ile değil Allah'ın hikmeti ile göstermişlerdir. Isa Aleyhissalamın öldükten sonra tekrar dirilmesine onun kendi yeteneği demen çok saçma.
Muhammed Aleyhissalam her bakımdan en üstün kişidir.
Nihat Hatipoğlu din satmiyor. Söylediği şeyleride kendi uydurmuyor. Her soylediği şeyin mutlaka bir kaynağı var. Zaten hiçbir Hoca kendinden bir şey uydurmuyor. Hepsi İslam'i kaynaklardan söylüuor söyledikleri şeyleri.
İslam dini akraba kızlarına evlenin demiyor sadece helaldir diyor. Yani haram değildir diyor.

artı olarak neden diğer kavimlerin üstün kılındığı konusu hakkında cevap alamadım. Açıklarsan, sevinirim.

Onceki konuları netleştirelim orayada geleceğiz.

Isa Aleyhissalam çarmıha gerilmedi direkt göge çıkarıldı.
Matta İncili, "İsa'nın Ölümü" Bölümü, Bab 45-55;

""45
Öğleyin on ikiden üçe kadar bütün ülkenin üzerine karanlık çöktü. 46 Saat üçe doğru İsa yüksek sesle, “Eli, Eli, lema şevaktani?” yani, “Tanrım, Tanrım, beni neden terk ettin?” diye bağırdı.

47 Orada duranlardan bazıları bunu işitince, “Bu adam İlyas'ı çağırıyor” dediler.

48 İçlerinden biri hemen koşup bir sünger getirdi, ekşi şaraba batırıp bir kamışın ucuna takarak İsa'ya içirdi. 49 Öbürleri ise, “Dur bakalım, İlyas gelip O'nu kurtaracak mı?” dediler.

50 İsa, yüksek sesle bir kez daha bağırdı ve ruhunu teslim etti.

51 O anda tapınaktaki perde yukarıdan aşağıya yırtılarak ikiye bölündü. Yer sarsıldı, kayalar yarıldı. 52 Mezarlar açıldı, ölmüş olan birçok kutsal kişinin cesetleri dirildi. 53 Bunlar mezarlarından çıkıp İsa'nın dirilişinden sonra kutsal kente girdiler ve birçok kimseye göründüler.

54 İsa'yı bekleyen yüzbaşı ve beraberindeki askerler, depremi ve öbür olayları görünce dehşete kapıldılar, “Bu gerçekten Tanrı'nın Oğlu'ydu!” dediler.

55 Orada, olup bitenleri uzaktan izleyen birçok kadın vardı. Bunlar, Celile'den İsa'nın ardından gelip O'na hizmet etmişlerdi. 56 Aralarında Mecdelli Meryem, Yakup ile Yusuf'un annesi Meryem ve Zebedi oğullarının annesi de vardı.""

Matta İncili, "İsa'nın Dirilişi" Bölümü, Bab 1-10;
1
Şabat Günü'nü* izleyen haftanın ilk günü, tan yeri ağarırken, Mecdelli Meryem ile öbür Meryem mezarı görmeye gittiler.

2 Ansızın büyük bir deprem oldu. Rab'bin bir meleği gökten indi ve mezara gidip taşı bir yana yuvarlayarak üzerine oturdu. 3 Görünüşü şimşek gibi, giysileri ise kar gibi bembeyazdı. 4 Nöbetçiler korkudan titremeye başladılar, sonra ölü gibi yere yıkıldılar.

5 Melek kadınlara şöyle seslendi: “Korkmayın! Çarmıha gerilen İsa'yı aradığınızı biliyorum. 6 O burada yok; söylemiş olduğu gibi dirildi. Gelin, O'nun yattığı yeri görün. 7 Çabuk gidin, öğrencilerine şöyle deyin: ‘İsa ölümden dirildi. Sizden önce Celile'ye gidiyor, kendisini orada göreceksiniz.’ İşte ben size söylemiş bulunuyorum.”

8 Kadınlar korku ve büyük sevinç içinde hemen mezardan uzaklaştılar; koşarak İsa'nın öğrencilerine haber vermeye gittiler. 9 İsa ansızın karşılarına çıktı, “Selam!” dedi. Yaklaşıp İsa'nın ayaklarına sarılarak O'na tapındılar. 10 O zaman İsa, “Korkmayın!” dedi. “Gidip kardeşlerime haber verin, Celile'ye gitsinler, beni orada görecekler.”

-----

Şimdi burada sana mı inanayım, yoksa bizzat ibadet edilen kaynağa mı?

Hadi atıyorum senin dediğin gibi çarmıha gerildi, öldü, tekrar dirildi... Buna Isa Aleyhissalamın yeteneği demezdik, Allah'ın hikmeti derdik. Peygamberler mucize gösterdiklerinde bile kendi yetenekleri ile değil Allah'ın hikmeti ile göstermişlerdir. Isa Aleyhissalamın öldükten sonra tekrar dirilmesine onun kendi yeteneği demen çok saçma.
Zaten ben bunu senin ne kadar saçma bir örnek verdiğini söyleyerek bu örneği verdim. İsa'nın eylemleri Allah'tan geliyorsa, Muhammed'in eylemleri de Allah'tan gelmiyor mu? Yani bunu anlamaman asıl saçma olan. Komik hatta. :D

Nihat Hatipoğlu din satmiyor. Söylediği şeyleride kendi uydurmuyor. Her soylediği şeyin mutlaka bir kaynağı var. Zaten hiçbir Hoca kendinden bir şey uydurmuyor. Hepsi İslam'i kaynaklardan söylüuor söyledikleri şeyleri.
Birader, bak anlamada sorunların var. Madem uydurmuyor ve hepsinin kaynağı bir, o zaman "Neden bunları anlatmak için milyonlar alıyor?" diyorum. Anlatabildim mi, yoksa daha başka örnekler mi vereyim?

İslam dini akraba kızlarına evlenin demiyor sadece helaldir diyor. Yani haram değildir diyor.
Sen insanları, hatta Müslümanları cahillik konusunda çok küçümsüyorsun galiba.. Haram olan içkiye ve zinaya yanaşan Müslümanlar, akraba evliliği helal olacak ve yapmayacak, öyle mi? Buna gülerim işte: 😂 😂 😂 😂 Bizzat teyze kızım bu eylemi gerçekleştirdi hocam. Neyden bahsediyorsun sen ya? ahahhahhah 😂🤣

Anlamadım, ne gibi? Olumlu yönde mi, olumsuz yönde mi?

Araplara olumlu bir torpil göremiyorum ben. Fakat olsa bile (haşa) her şeyin sahibi Allah istediğine istediğini verir sadece milletler olarak değil kişiler arasında da farklara bakarsak aynı çıkarımı yapabiliriz.

Epikuros: Ben varken ölüm yok, ölüm varken ben yokum" demiş.
Yeni kuşaklar şanslı, belki karakterlerini virtual aleme aktarıp sayısal olarak oralarda "yaşayabilir"ler :)

Araplara olumlu bir torpil göremiyorum ben.
Hocam, ben genel olarak "ARAPLAR"dan bahsetmiyorum. Demişim ki;
belli kavimlere torpil geçmiştir

Ki, kendi aralarında bile birbirlerini çatır çatır kestiler.. Ama belli kavimler daha üstün kılınmıştır. Yukarıda bahsettiğim yazıyı okumadınız galiba?

Benim buradan çıkarımım şudur;

"Onlar zaten inanmaz, cehennem odunu olarak yaratılmıştır... Onların zaten kalpleri mühürlüdür..." demesi, belli kavimlere mucize nazil olması, belli kavimlerin üstün görülmesi, Allah'ın adam kayırdığı anlamına gelir.

Allah istediğine istediğini verir
He bak buna tamamım işte.. Bana de ki;

"Ben buna inanıyorum. Mantık aramıyorum. İster inan, ister inanma." dersen, oh ne alâ!

Ama bunu mantığa oturmaya çalışanlar, komik duruma düşüyorlar.

Örneğin; Araplar arasında hâlâ kölelik devam eder. Adamların köle pazarları var. Şimdi Kur'an der ki, "Siz anlayasınız diye Arapça indirdim." Onların ana dili Arapça.. Bir yerde bir şey görüyorlar ki, bu geleneği devam ettiriyorlar. Kimse de kıvırmasın.

Şimdi burada sana mı inanayım, yoksa bizzat ibadet edilen kaynağa mı?
Tahrip edilmiş Incil'den bahsetme bana. Eğer senin dinin hak din olsa idi. Kutsal kitabınız tahrip edilmemiş olurdu. Bizim Kur'an-ı Kerim'imizin bir harfi dahi değiştirilmemiştir, Allah'ın kudreti ile de hiç tahrip edilemeyecektir Incil'in aksine.
Şimdi ben tahrip edilmiş bir kitaba mı inanacam yoksa Allah tarafından muhafaza edilen bir kitaba.

Hicbir

Hiçbirşey anlamadım hocam. Ben türkçeyi pek bilmem o yüzden herhalde. Konuyu biraz daha genişletir misiniz?

Ölmekten çok korkuyorum. Biz öldükten sonra ne olacak? Yok mu olacağız yoksa farklı bir yerde farklı bir hayatımız daha olacak mı? Dini inancım tam olarak yok çünkü her gün yeni bir ateist insanla karşılaşıyorum. Psikolojim iyice bozuldu.
Bunu nereden bilelim hocam? Her gün ateist insanlarla karşılaşıyorsunuz diye inancınızı kaybettiyseniz zaten fazla düşünmüyormuşsunuz.
Ölümün nasıl olacağını ve sonrasını düşünüyoruz ama öldükten sonra hiçbir önemi kalmayacak. Belki vahşice öleceğiz, bunu düşünerek de kendimizi mahvediyoruz. Bunun için ölümü de çok düşünmemek, adamakıllı yaşayıp saçmasapan hareketler yapmamak lazım

Kur'an'dan çıkartılan ayetler var. Burada değiştirildiğinden bahsetmiyor ki hocam :p

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı