BKM Kitap alışveriş deneyimim

Makaleler
52
Yer
KKTC
Daha fazla  
Merhabalar,
BKM Kitap üzerinden 3 adet kitap aldım. Sosyal üzerinde bir konu açmıştım. Açtığım ilgili konu: BKM Kitap üzerinden alışveriş yapıp problem yaşayan oldu mu?

Kargom bugün geldi. Deneyimlerimi sizlerle paylaşmak isterim, deneyimimi paylaşmadan önce konuda şunu belirtmek isterim. Bu kitap firmasi tedarik yöntemiyle çalışıyor. Yani ürün stokta olmuyor, sipariş verildikten sonra anlaşmalı yayınevleri firmalardan ürünü tedarik ediyorlar dolayısıyla ürün çok geç gelebiliyor. Haberiniz olsun, bunu bilerekten bu mağazadan alışveriş yapın.

16 Aralık 2021 19.00 gibi üç kitap siparişi verdim. Ürünlerim 20 Aralık 2021 Pazartesi günü tedarik edildi, tarafıma kargolandı. Bugün günlerden 22 Aralık 2021 Çarşamba ve 2 saat önce kargom geldi. Öncelikle şunu söylemeliyim ki tedarik süreci oldukça uzun sürebiliyor. Şikayetvar üzerinde yaklaşık olarak 190 sayfa şikayeti var firmanın. Fiyat konusunda da diğer sitelere göre nazaran 5-10 TL ucuz oluyor.

Bugün kargom geldi, kontrol ettim. Güzel ve özenle kargolanmış ancak kitapları kontrol ederken şöyle bir şokla karşılaştım, kitabımın teki yanlış gönderilmiş.

1640176356849.png

Bu kitap yerine 19. yüzyıldan günümüze kadar olanını yollamışlar. Ben bunu sipariş etmiştim, yanlış kitap göndermişler. Açıkçası 20 TL için iadeyle uğraşmak istemedim. Diğer 2 kitap doğru gönderilmiş ancak bu kitabı yanlış göndermişler. Kitapları tedarik edebildiklerine şükrediyorum şahsen :D

Önemli bir husus daha var, ürünü aldıktan sonra iptal edemiyorsunuz. Şikayetvar sitesi üzerinde okumuştum, haftalarca kitabı gelmeyen kişiler varmış. 5-10 TL az ödemek için böyle bir sıkıntı çekmeye bence gerek yok. Bu siteden ilk ve son alışverişim oldu açıkçası. 6 gün gibi bir süre bekledim, üstüne bir de yanlış kitap göndermişler.

Mağazaya puanım 10 üzerinden şahsen 3 olurdu. Kitap çok geç kargolandı, üstüne bir de yanlış kitap gönderildi. Bir daha açıkçası tercih etmeyi de düşünmüyorum. O 3 puanı da güzel kargolamalarından dolayı verdim. Benim diyeceklerim bu kadar, umarım aklınızdaki soru işaretlerini umarım giderebilmişimdir.

@Abdullah_Kadir, adına sevindim hocam. Benim kitabı yanlış göndermişler, bir öğrenciye hediye edeceğim artık. 20 TL için iadeyle de uğraşmak istemiyorum açıkçası. Bu firmadan ilk ve son alışverişim oldu.

Merhabalar,
Bkm kitap üzerinden 3 adet kitap aldım. Sosyal üzerinde bir konu açmıştım. Açtığım ilgili konu: BKM Kitap üzerinden alışveriş yapıp problem yaşayan oldu mu?

Kargom bugün geldi. Deneyimlerimi sizlerle paylaşmak isterim, deneyimimi paylaşmadan önce konuda şunu belirtmek isterim. Bu kitap firmasi tedarik yöntemiyle çalışıyor. Yani ürün stokta olmuyor, sipariş verildikten sonra anlaşmalı yayınevleri firmalardan ürünü tedarik ediyorlar dolayısıyla ürün çok geç gelebiliyor. Haberiniz olsun, bunu bilerekten bu mağazadan alışveriş yapın.

16 Aralık 2021 19.00 gibi üç kitap siparişi verdim. Ürünlerim 20 Aralık 2021 pazartesi günü tedarik edildi, tarafıma kargolandı. Bugün günlerden 22 Aralık 2021 çarşamba ve 2 saat önce kargom geldi. Öncelikle şunu söylemeliyim ki tedarik süreci oldukça uzun sürebiliyor. Şikayetvar üzerinde yaklaşık olarak 190 sayfa şikayeti var firmanın. Fiyat konusunda da diğer sitelere göre nazaran 5-10 TL ucuz oluyor.

Bugün kargom geldi, kontrol ettim. Güzel ve özenle kargolanmış ancak kitapları kontrol ederken şöyle bir şokla karşılaştım, kitabımın teki yanlış gönderilmiş.

Eki Görüntüle 1248565

Bu kitap yerine 19. yüzyıldan günümüze kadar olanını yollamışlar. Ben bunu sipariş etmiştim, yanlış kitap göndermişler. Açıkçası 20 TL için iadeyle uğraşmak istemedim. Diğer 2 kitap doğru gönderilmiş ancak bu kitabı yanlış göndermişler. Kitapları tedarik edebildiklerine şükrediyorum şahsen :D

Önemli bir husus daha var, ürünü aldıktan sonra iptal edemiyorsunuz. Şikayetvar sitesi üzerinde okumuştum, haftalarca kitabı gelmeyen kişiler varmış. 5-10 TL az ödemek için böyle bir sıkıntı çekmeye bence gerek yok. Bu siteden ilk ve son alışverişim oldu açıkçası. 6 gün gibi bir süre bekledim, üstüne bir de yanlış kitap göndermişler.

Mağazaya puanım 10 üzerinden şahsen 3 olurdu. Kitap çok geç kargolandı, üstüne bir de yanlış kitap gönderildi. Bir daha açıkçası tercih etmeyi de düşünmüyorum. O 3 puanı da güzel kargolamalarından dolayı verdim. Benim diyeceklerim bu kadar, umarım aklınızdaki soru işaretlerini umarım giderebilmişimdir.

Tam olarak 10 dakika önce d&r'dan 4 tane kitap sipariş ettim en geç ayın 24'ünde yani 2 gün sonra gelecekmiş. :)

@spinozapsinoza, hocam şikayetvar üzerinde tam 190 sayfa şikayetleri var. Bundan sonra Amazon Prime'den şaşmayı düşünmüyorum da oldu ki şaştım, önce şikayetvar üzerinden şikayetlerini kontrol edeceğim. Bu kadar insan sorun yaşıyorsa demek ki mağazada da sıkıntı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı