BKM kitap deneyimim

Merhaba, BKM yani "Benim Kitap Merkezim" ile tanışmam istediğim kitabı en düşük fiyatlarda arıyorken oldu.

Bir baktım kırtasiyede 24 TL olan kitap burada 16 TL.

Hemen İninal'e 80 TL attım ve siparişimi mobil uygulamadan verdim çünkü mobil uygulamadan sipariş verilirse kargo ücretsizdi.

Almak istediğim kitaplar 70 TL tuttu. Yanına da 2-3 bir şeyler atıp siparişimi verdim.

"Tedarik süreci" denilen resmen lanet edeceğiniz olay oluyor bazı kitaplarda. Eğer istediğiniz kitap stokta yoksa hem onu hem kitapların hazırlanmasını 3-4 gün bekliyorsunuz.

En sonunda kitaplar kargoya verildi ve beklediğimden hızlı bir şekilde bursa ilinden Antalya iline geldi.

Kara bahtım sağ olsun kargo pazar gününe denk geldi ve PTT'ye gidemedim. Sonra o firmadan nefret edeceğim bir dizi olaylar gelişti.

En başta gayet mutlu bir şekilde şubeye gittim ve bana "kargonuz dağıtıma çıkmış" denildi. Abi iyi de neden bana mesaj yoluyla iletmiyorsunuz yürdüğüm 25 dakikalık yol boşa gitti. Yaklaşık 3 saat sonra bir baktım kargo şubeye gelmiş, hemen bir koşu gittim ve bana yine bir şeyler söyleyip 25 dakikalık yolu boşa yürümemi sağladılar.

Aradan 1 gün geçti tekrar gittim ve bana yaşımın yetmediği söylendi. Abiciğim siz benimle dalga mı geçiyorsunuz?

Tek seferde söylesene gıcık mısınız siz? Elim ayağım titriyor ben oraya gelesiye dek.

Neyse, madem öyle bir büyüğümle tekrar gideyim dedim. Meğersem yine bir bahane hazırmış babamı boş yere yürütmüşüm oraya dek.

Bahaneleri "kargonuz burada bulunmuyor efeniim" gerilip bir çakacaksın suratına. Başka PTT'ye bir 15 dakikamız daha çürüdü.

En sonunda alabildim. Allah'a bin şükür.

Ben tam yazamadım sanırım. Siz merak ettiklerinizi yazın ben elimden geldiğince cevap vereyim.

Bu arada BKM bir kıyak daha geçiyor. Kitapların yanında tutacak veriyorlar. Bana Star Wars resimli 7 tane tutacak yollandı.

Kırtasıyeden 45 TL falan tasarruf ettim.

IMG_20200322_190318.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı kitapların tedarik süreci uzun oluyor. Daha önce bkm den kitap almadım fakat diğer sitelerdede bu durum söz konusu. Ayrıca kargo olayı zaten hep aynı. Saçma sapan işler yapıyorlar.

Ben mumnun kalmadım. Sitelerinde hangi kitap kaç günde tedarik edildiği yazmadığı için 1 hafta kadar bekleyebiliyorsunuz. Stokta olup olmadığı da belli değil. Müşteri hizmetleri de 50 dakika bekletti.

Yeni konular

Geri
Yukarı