BKM Kitap'tan kitap alınır mı?

BKM Kitap, kitap alışverişlerimde zaman zaman kullandığım sitelerden birisi. Ben şu ana kadar bir sorun yaşamadım.

Cevaplayan herkese çok teşekkür ederim. Kargo bugün elime ulaştı. Çok güzel paketlemişlerdi. Kargoda hızlıydı. Tek eksiği Hepsiburadadan aldığımda tüm kitapların, kitap ayracını da göndermiştiler. Ne yazık ki dört kitaptan sadece birine kitap ayracı vermişler.
Çoğu yer yapıyor öyle benim de canımı sıkıyorlar. 😏

Konuyu birazcık hortlatmış olacağım ama herkes bilgilensin diye yazıyorum.

Arkadaşlar BKM Kitap şu anda indirimde, ucuza satıyor kitapları. Millet de ucuz diye alıyor haliyle tabii. İstediğim kitaptan farklı bir kitap gönderdiler bana, yani ben A kitabı istedim bana B geldi. Ben sipariş verdiğimde sistemde A kitabı olarak gözüküyordu o sipariş, sisteme müdahale etmişler sanki B kitabını sipariş vermişim ve bir yanlışlık yokmuş gibi gözüküyor. Şikayetvar sitesine girdim şikayetlerin adları şöyle ''BKM Kitap farklı kitap gönderdi, BKM kitap kargoya vermedi, BKM Kitap yanlış kitap gönderdi'' diye bir sürü şikayet var ve bu şikayetlerin hepsi yeni. Yani adamlar herkesi mağdur etmişler.

Siparişi ayın 11'inde verdim, elime 22'sinde geçti. PTT Kargonun hantallığıdır siteye suç atmayalım dedik, ama kargoda sitede birbirinden berbat.

Bu site bildiğiniz yasal dolandırıcılık yapıyor yani şu an, WhatsApp üzerinden iletişime geçin diyorlar, hiçbir cevap vermiyorlar.

Şikayetvar sitesinde şikayetimi oluşturdum, yeni yazılmış şikayetler bile 2000-3000 okumaya ulaşmış. Benimle aynı durumda olan çok kişi olsa gerek ki şikayetler okunuyor bayağı. Bana WhatsApp üzerinden geri dönüş yapın dediler, kaç gün oldu görüldü bile atmadılar.

10 TL fazla verin ama uzak durun bu siteden.

Konu üzerinden iki sene geçmiş ama ben de deneyimlerimi aktarmak isterim.

BKM Kitap'tan alışveriş yapmıştım, kargo hem geç geldi hem de kitabı yanlış gönderdiler. İade etme gibi bir niyetim yoktu 20 TL için uğraşmak istememiştim. Twitter hesaplarından yazayım dedim ancak geri dönüş sağlamadılar. Ek olarak site tedarik yöntemiyle çalıştığı için sipariş verdiğinizde kesinlikle iptal edemiyorsunuz ve kargonun size gelişi bayağı uzun sürebiliyor. Ben internetten okuduğumda da bazen kafalarına göre iptal ediyor falan diyenler de vardı. 10-15 TL daha ucuza almak için bu tarz siteler bence tercih edilmemeli. Ben tercih ettim ve pişman oldum.

Şunu da belirtmek isterim ki şikayetvar sitesi üzerinde bu sitenin şikayeti çok fazla. İki üç kişi sorun yaşasa anlarım da bu kadar kişinin sorun yaşaması normal mi be kardeşim? Ek olarak kendi konumu açtığımda 190 sayfa şikayeti varmış firmanın, aradan 4 ay gibi bir süre geçmiş ve firmanın şikayeti 1000 sayfa olmuş :D Normal değil, bunlar bildiğin dolandırıcılık yapıyor.

1651263562981.png

Bu da benim konum, okumak isteyenler için link bırakayım:

Son düzenleme:

Geri
Yukarı