Black Desert eşya tamirat sistemi

Alitasbasi67

Decapat
Arkadaşlar merhaba, oyunu çok önceden satın almıştım, şimdi oynamak istiyorum fakat oyun hakkında bir sorunun çözümüne ihtiyacım var.

Mesela YouTube kanalında bir video izlemiştim, Eşya, silah vs tamirat da aynı eşyadan iki tane gerekiyormuş fakat bu masraflıymış, bunun yerine başka bir çözüm yolu olarak bir taş gerekiyormuş oda 10 özellik olarak tamirat onarıyormuş, ben ilk seçeneği seçmek istemiyorum masraflı olduğu için, ikinci seçeneği seçmek istiyorum, bunun için de taş lazım, o taşın ismi nedir? O taş nerelerde bulunur? Oyunu oynamış birisi yardım edebilir mi?

Eğer dayanıklılığını yenileyeceğiniz eşya ucuz ise ve rengi yeşil-mavi ise eşya ile dayanıklılık yenileyin. Eğer dayanıklılığını yenileyeceğiniz eşya sarı ise hafıza parçası ile yenile.

Son düzenleyen: Moderatör:
O iki eşya istediğinde masrafı eşyadan eşyaya değişir. Mesela Kzarka tamir edeceksen kzarka ister. Kzarka'nın +0ı 75m dolaylarındaydı en son. Zanaatkar ile basarsan 10 tamir edecekse 40 tamir eder (yanlış hatırlamıyorsam.). İkinci item ise hafıza parçası. Tanesi 2.5m olması lazımdı en son. Boss itemlerinde yanlış hatırlamıyorsam 1-1 tamir ediyordu. Eğer Zanaatkar kullanırsanız 2 (ondanda emin değilim bayadır girmiyorum.) tamir eder. Normal itemlerde 10 olarak tamir eder. Üstünde yazması da gerekiyordu. Biraz karışık oldu ama elimden geldiğince yazmaya çalıştım. İtemden iteme göre fark gösteriyor + basma yöntemleri.

Eğer dayanıklılığını yenileyeceğiniz eşya ucuz ise ve rengi yeşil-mavi ise eşya ile dayanıklılık yenileyin.Eğer dayanıklılığını yenileyeceğiniz eşya sarı ise hafıza parçası ile yenile.
Bir kaç daha sorumu sormak isterim sıkıntı yoksa, Hafıza parçası mağazalarda satılıyor mu? Yoksa sadece canavarlardan mı düşüyor? Bunun hakkında bilgi verebilir misin? Bir de ucuz mal dayanıklılık yenileyin kısmını anlamadım, onun dayanıklılığını yenilemek için ek parça istemiyor mu? Ucuz eşyanın dayanıklılığını nasıl yenileyeceğiz onu anlatabilir misin? Teşekkürler şimdiden.
O iki eşya istediğinde masrafı eşyadan eşyaya değişir. Mesela Kzarka tamir edeceksen kzarka ister. Kzarka'nın +0ı 75m dolaylarındaydı en son. Zanaatkar ile basarsan 10 tamir edecekse 40 tamir eder (yanlış hatırlamıyorsam.). İkinci item ise hafıza parçası. Tanesi 2.5m olması lazımdı en son. Boss itemlerinde yanlış hatırlamıyorsam 1-1 tamir ediyordu. Eğer Zanaatkar kullanırsanız 2 (ondanda emin değilim bayadır girmiyorum.) tamir eder. Normal itemlerde 10 olarak tamir eder. Üstünde yazması da gerekiyordu. Biraz karışık oldu ama elimden geldiğince yazmaya çalıştım. İtemden iteme göre fark gösteriyor + basma yöntemleri.
Cevabın için teşekkür ederim, Hafıza parçası canavarlardan düşer mi yoksa sadece mağazadan mı satılıyor? Bir de son soru olarak bu ucuz eşyalar için üstteki arkadaş dayanıklılık yenileyin dedi, yani onun için hafıza parçası gerekmiyor demek ki, peki ucuz eşya tamiratı için hangi eşya gerekiyor?

Bu sorularının hepsini cevaplasam bile anlamayacaksın büyük ihtimal oyunda gelişim klanlarına gir orada sorarak geliştir kendini. Pazaryeri sorumlusundan item ucuz ise alıp demircide dayanıklılığını yenileyebilrisin.

Bu sorularının hepsini cevaplasam bile anlamayacaksın büyük ihtimal oyunda gelişim klanlarına gir orada sorarak geliştir kendini. Pazaryeri sorumlusundan item ucuz ise alıp demircide dayanıklılığını yenileyebilrisin.
Teşekkürler, rehberlere bakmıştım önceden, oyunu indireceğim, teşekkürler, savaşçı karakter seçeceğim, umarım sıkıntı çıkmaz. Bana göre en mantıklısı o her şeyi dengeli, her neyse tekrar teşekkürler.

2017 sonunda başlayıp uzun süre oynayan bir oyuncu olarak oyunu önermiyorum. Tamamen vakit kaybı. Eğer oyunun elinde sonunda toslayacağı nokta olan combatı merak ediyorsanız free trial char açarak gear scorunuz fena olmadan arenada pvp yi deneyebilirsiniz.

GVG olsun PVE olsun hatta PVP olsun tam bir fuckfest. Hiçbir mekanik olması gerektiği şekilde ve stabil olarak çalışmıyor. Sunucu problemleri dolusuyla var. Pinginiz yüksekken ya da pingi yüksek biriyle savaşmak neredeyse imkansız. Oyunun netcodu berbat. Denge takımı işlerinde deneyimsiz.

Oyun P2C. Eğer para vermeden oynayacaksanız para verenin 10 katı vakit harcamanız lazım. En büyük örnek petler. 5 tane t4 petiniz olmadan yüksek mob sayılı yerlerde grindda çok geri kalırsınız. Kostümsüz berbat gözükmeniz, artisanlar, meslek kostümleri, değerli paket derken oyunda adam gibi ilerlemeniz için bi hayli para ya da vakit yatırmanız lazım. Ancak oyun bu para ya da vakti yatırsanız bile sizi eğlendirebilecek içeriklere sahip değil.

Oyuna yapabileceğiniz temel 3 şey var: Lifeskill, grind, pvp

1vX PvP nin slotu sahiplenmek dışında hiçbir getirisi yok. Tamamen vakit ve kaynak kaybı.
GVG nin de size bireysel katkısı oldukça düşük (payout sistemi) ve sunucu sıkıntılarından kanser ediyor insanı.

Lifeskill denen şey açık dünyaya gidip ota ***a püsürüğe R basmaktan sonra da onu evinizde L basarak afk işlemekten ibaret. Hiçbir derinliği ve zevki yok sadece büyük getirisi var.

Grind denilen şey oyuna ilk başladığınız ve 60 lvl a kadar keyifli gelen ancak daha sonra tam anlamıyla bir "chore":
1587396200341.png

Haline gelen bir eylem. Aynı slotta dönüp dolaşarak aynı moblara aynı komboyu tekrar tekrar tekrar tekrar yaptığınız ve t4 petlerinizle toplamazsanız düşük verimde olduğunuz sıkıcı bir İŞ.

Oyunun Endgame Content olarak sunabildiği hiçbir şey yok. TAMAMEN VAKİT KAYBI.

2017 sonunda başlayıp uzun süre oynayan bir oyuncu olarak oyunu önermiyorum. Tamamen vakit kaybı. Eğer oyunun elinde sonunda toslayacağı nokta olan combatı merak ediyorsanız free trial char açarak gear scorunuz fena olmadan arenada pvp yi deneyebilirsiniz.

GVG olsun PVE olsun hatta PVP olsun tam bir fuckfest. Hiçbir mekanik olması gerektiği şekilde ve stabil olarak çalışmıyor. Sunucu problemleri dolusuyla var. Pinginiz yüksekken ya da pingi yüksek biriyle savaşmak neredeyse imkansız. Oyunun netcodu berbat. Denge takımı işlerinde deneyimsiz.

Oyun P2C. Eğer para vermeden oynayacaksanız para verenin 10 katı vakit harcamanız lazım. En büyük örnek petler. 5 tane t4 petiniz olmadan yüksek mob sayılı yerlerde grindda çok geri kalırsınız. Kostümsüz berbat gözükmeniz, artisanlar, meslek kostümleri, değerli paket derken oyunda adam gibi ilerlemeniz için bi hayli para ya da vakit yatırmanız lazım. Ancak oyun bu para ya da vakti yatırsanız bile sizi eğlendirebilecek içeriklere sahip değil.

Oyuna yapabileceğiniz temel 3 şey var: Lifeskill, grind, pvp

1vX PvP nin slotu sahiplenmek dışında hiçbir getirisi yok. Tamamen vakit ve kaynak kaybı.
GVG nin de size bireysel katkısı oldukça düşük (payout sistemi) ve sunucu sıkıntılarından kanser ediyor insanı.

Lifeskill denen şey açık dünyaya gidip ota ***a püsürüğe R basmaktan sonra da onu evinizde L basarak afk işlemekten ibaret. Hiçbir derinliği ve zevki yok sadece büyük getirisi var.

Grind denilen şey oyuna ilk başladığınız ve 60 lvl a kadar keyifli gelen ancak daha sonra tam anlamıyla bir "chore":
Eki Görüntüle 541135
Haline gelen bir eylem. Aynı slotta dönüp dolaşarak aynı moblara aynı komboyu tekrar tekrar tekrar tekrar yaptığınız ve t4 petlerinizle toplamazsanız düşük verimde olduğunuz sıkıcı bir İŞ.

Oyunun Endgame Content olarak sunabildiği hiçbir şey yok. TAMAMEN VAKİT KAYBI.

Hesabımda fazla oyun yok, sürekli oynayacağım oyun olsun diye bu oyunu seçtim, eskiden olsa metin 2 gibi bağımlı olurdum bu oyuna, bu oyununda bağımlılık yaptığını bir çok kez gördüm, 200TL lik paket satın almıştım indirimdeyken, bir daha para yatırmam, özellikle değerli paket dedikleri şeyi asla para vermem, bir bakacağım oyuna, bu arada yardımların için teşekkür ederim. ( Farketmedim, bu yazdığım diğer hesabıma aitmiş)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı