Black Desert Online FPS ve Stuttering Sorunu

Byfantast1c

Decapat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda ilk FPS drop 010-013 saniye arası meydana geliyor.
İkinci FPS drop 1:00-1:03 arası meydana geliyor.

MSI B350M Anakart
AMD Ryzen 7 1700 16 CPU 3.2 GHz
ASUS GeForce 1070 Ti
G-skil 2X8GB 2400 MHz RAM
250 GB Samsung SSD.
Monitör: AOC 24" G2460VQ6 1ms 75Hz FreeSync DP Port+HDMI+MM Full HD Gaming monitör
Ayrıca oyun SSD'de yüklü.

1 senedir devam eden problem arkadaşlar videoda ayrıntılı ısı değerleri işlemci hızı vs MSI Afterburner ile kaydettim. Ayrıca CS:GO ve PUBG tarzı oyunlarda da bu sorunu yaşadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Black desert online da Ryzen işlemciler sorun çıkartıyor mu? Veya bi update geldi mi? Kullanıcılar cevaplarsa sevinirim.
Not: Kısa bir zamanda ryzen 3600 almayı düşünüyorum ve BDO ağırlıklı oyayacağım oyun olacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda ilk FPS drop 010-013 saniye arası meydana geliyor.
İkinci FPS drop 1:00-1:03 arası meydana geliyor.

MSI B350M Anakart
AMD Ryzen 7 1700 16 CPU 3.2 GHz
ASUS GeForce 1070 Ti
G-skil 2X8GB 2400 MHz RAM
250 GB Samsung SSD.
Monitör: AOC 24" G2460VQ6 1ms 75Hz FreeSync DP Port+HDMI+MM Full HD Gaming monitör
Ayrıca oyun SSD'de yüklü.

1 senedir devam eden problem arkadaşlar videoda ayrıntılı ısı değerleri işlemci hızı vs MSI Afterburner ile kaydettim. Ayrıca CS:GO ve PUBG tarzı oyunlarda da bu sorunu yaşadım.
işlemcinden kaynaklıdır büyük ihtimal..
işlemcinin eski macunu güzelce temizle fan aralarındaki pislikleride temizle ve video izleyerek güzelce macunla

MSI GeForce 2060 Gaming ve AMD Ryzen 5 3600, 16 RAM ile bende FPS sorunu yasıyorum bdo da.
Şu an kullandığım monitör biraz eski HP2311GT 60Hz 5ms acaba diyorum bundan mı kaynaklanıyor?

Şu an bdo da yenileme modunda yani en yüksek ayarlarda aldıgım FPS en fazla 64 ve efektler girince 35 FPS'ye kadar düşüyor devamlı. Nerde yanlıs yaptım bilmiyorum.

MSI GeForce 2060 Gaming ve AMD Ryzen 5 3600, 16 RAM ile bende FPS sorunu yasıyorum bdo da.
Şu an kullandığım monitör biraz eski HP2311GT 60Hz 5ms acaba diyorum bundan mı kaynaklanıyor?

Şu an bdo da yenileme modunda yani en yüksek ayarlarda aldıgım FPS en fazla 64 ve efektler girince 35 FPS'ye kadar düşüyor devamlı. Nerde yanlıs yaptım bilmiyorum.

Selamlar,
Sırf çözümünü söylemek için üye oldum :)
Bende 1660ti ve ryzen 5 2600 var. Görev yöneticisinden bdoya sağ tıkla, ayrıntılara git, sonra tekrar sağ tıkla, benzeşmeyi ayarla, 5-7-9-11 veya 4-6-8-10 gibi coreları işaretle (sadece 4 tanesi olsun en azından en yüksek fps i 4 ünü seçerek buldum sen 5 te seçebilirsin denemen lazım). Bdo multi core sevmiyor böylelikle 3 ve 5 arası core seçersen fps artıyor ortalama full 12 si seçiliyken 80 alıyordum 4 e düşürdüm 130 almaya başladım öyle diyim sana (ortamdan ortama göre değişiyor ancak %50 ye varan fps artışı var).

İyi oyunlar

Selamlar,
Sırf çözümünü söylemek için üye oldum :)
bende 1660 Ti ve Ryzen 5 2600 var. Görev yöneticisinden bdoya sağ tıkla, ayrıntılara git, sonra tekrar sağ tıkla, benzeşmeyi ayarla, 5-7-9-11 veya 4-6-8-10 gibi Core'ları işaretle (sadece 4 tanesi olsun en azından en yüksek FPS'i 4'ünü seçerek buldum sen 5'te seçebilirsin denemen lazım). Bdo multi Core sevmiyor böylelikle 3 ve 5 arası Core seçersen FPS artıyor ortalama Full 12'si seçiliyken 80 alıyordum 4'e düşürdüm 130 almaya başladım öyle deyim sana (ortamdan ortama göre değişiyor ancak %50'ye varan FPS artışı var).

İyi oyunlar.

Selamlar dostum cevabın için teşekkür ederim. Bazı ayarlamalar yaptım ve şu an aldıgım FPS 65 -100 arası degisiyor. Senin dediğin ayarı yapacaktım fakat bende toplam 5 Core var ve şu an hepsi işaretli. Bu durumda tavsiyen nedir acaba?

Selamlar dostum cevabın için teşekkür ederim. Bazı ayarlamalar yaptım ve şu an aldıgım FPS 65 -100 arası degisiyor. Senin dediğin ayarı yapacaktım fakat bende toplam 5 Core var ve şu an hepsi işaretli. Bu durumda tavsiyen nedir acaba?

Merhabalar,
3600'lerde de 6 Core 12 thread vardır. Benim anlattığım yerde şu şekilde çıkmakta ve sende de öyle çıkmalı. Benim bdo da ayarladığım Core'lar şu şekilde,

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    3,4 KB · Görüntüleme: 168
Merhabalar,
3600'lerde de 6 Core 12 thread vardır. Benim anlattığım yerde şu şekilde çıkmakta ve sende de öyle çıkmalı. Benim bdo da ayarladığım Core'lar şu şekilde,
Bro selamlar.
Ben bu çözümü hiçbir şekilde uygulayamıyorum çünkü Görev yöneticisini açtığım zaman ve ayrıntılara geldiğimde BlackDeser64.exe'ye sağ tıklayıp Benzeşmeyi ayarla diyip senin verdiğin çekirdekleri seçiyorum tamam diyorum ve Erişim engellendi diye bir hata alıyorum. Bakmadığım yer kalmadı değiştirmek için fakat bir çözüme ulaşamadım bu konuda bir fikrin var mı?

Bro selamlar.
Ben bu çözümü hiçbir şekilde uygulayamıyorum çünkü Görev yöneticisini açtığım zaman ve ayrıntılara geldiğimde BlackDeser64.exe'ye sağ tıklayıp Benzeşmeyi ayarla diyip senin verdiğin çekirdekleri seçiyorum tamam diyorum ve Erişim engellendi diye bir hata alıyorum. Bakmadığım yer kalmadı değiştirmek için fakat bir çözüme ulaşamadım bu konuda bir fikrin var mı?
Merhabalar,
Anti cheat yüzünden oluyor o sıkıntınız. Easy anti cheat yüzünden yani. Process lasso uygulamasını internetten indirin. Cpu corelarının ayarlarını ve daha birsürü şeyleri o programdan ayarlayabiliyorsunuz. Birsürü kısa video mevcut rahat şekilde yaparsınız program kolay. Oyunu açmadan önce exesinin core ayarlarını yapın daha sonra oyunu başlatın.

Geri
Yukarı