Çözüldü Black Desert Online harici ekran kartını görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

dovahellow

Hectopat
Arkadaşlar, bu oyunun sorunu mu bilmiyorum ama yeni bilgisayarımda da eski bilgisayarımda da Black Desert oyununda harici ekran kartını kullanmıyor. Bunun bir çözümü yok mu? Ekran kartım AMD RX560x. AMD Radeon ayarlarından ve AMD catalyst Control Center'dan oyunu harici ekran kartına tanıtmama rağmen görmüyor. İşlemcinin ekran kartını kullanıyor. Black Desert Launcher'ında ekran kartı seçme seçeneği var ama orada da sadece işlemcinin ekran kartını görüyor.

Çözüm
Hocam bende steamden oynuyorum ama hiç böyle bir sorunum olmamıştı. Bu sorun önceden de vardı bazı arkadaşlarda. Ancak bildiğim kadarıyla sadece launcher üzerinde seçilmiyordu ekran kartı. Ekran kartının kontrolcüsünde launcherı tanıtınca oyunda görünmese bile ekran kartını kullanıyor. Sizde de durum böyle mi acaba? Performans değerleriniz nasıl?

Hocam sorunu çözdüm. Oyunu başlattıktan sonra giriş ekranında Ayarlara tıklayıp, Performans Ayarları>Optimizasyon sekmesinde Düşük-güç Seçeneği diye bi seçenek var. O seçeneğin kapalı olması gerekiyor. Yoksa oyun otomatik olarak işlemci ekran kartını kullanıyor.

Bu arada sorunu çözmeden önce performas değerlerim berbattı. 20-30 FPS alıyordum. Şimdi bu seçeneği kapattıktan sonra 60 FPS alıyorum. Rahatladım.
Arkadaşlar sorunun kaynağını buldum. Bu sorunla karşılaşanlar için ekran görüntüsünü atıyorum. Oyuna girmeden hemen önceki ekranda Ayarlar bölümünde gösterdiğim seçeneğin kapalı olmasına dikkat edin.
Hocam bende steamden oynuyorum ama hiç böyle bir sorunum olmamıştı. Bu sorun önceden de vardı bazı arkadaşlarda. Ancak bildiğim kadarıyla sadece launcher üzerinde seçilmiyordu ekran kartı. Ekran kartının kontrolcüsünde launcherı tanıtınca oyunda görünmese bile ekran kartını kullanıyor. Sizde de durum böyle mi acaba? Performans değerleriniz nasıl?

Hocam sorunu çözdüm. Oyunu başlattıktan sonra giriş ekranında Ayarlara tıklayıp, Performans Ayarları>Optimizasyon sekmesinde Düşük-güç Seçeneği diye bi seçenek var. O seçeneğin kapalı olması gerekiyor. Yoksa oyun otomatik olarak işlemci ekran kartını kullanıyor.

Bu arada sorunu çözmeden önce performas değerlerim berbattı. 20-30 FPS alıyordum. Şimdi bu seçeneği kapattıktan sonra 60 FPS alıyorum. Rahatladım.
Arkadaşlar sorunun kaynağını buldum. Bu sorunla karşılaşanlar için ekran görüntüsünü atıyorum. Oyuna girmeden hemen önceki ekranda Ayarlar bölümünde gösterdiğim seçeneğin kapalı olmasına dikkat edin.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    762,3 KB · Görüntüleme: 206
Son düzenleme:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı