Black Desert Online vs Elder Scrolls Online

Onur Polat

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar MMORPG başlamayı düşünüyorum ama hangisi ile başlasam bilemiyorum. Daha önce eso yu kısa süreliğine laptop üzerinden oynamıştım add on falan yüklemiştim az buçuk fikir sahibiyim ama çok az o da. Uzun süre geçti üstündende pandeminin ilk zamanlarıydı. BDO hakkında hiçbir fikrim yok hiç oynamadım sadece çok pay to Win diyorlar fakat güzel gibi duruyor grafiği ve skillleri. Karar veremedim öneriniz nedir acaba?

Pay to win değil de, ağır pay to skip. Aynı eşyalara ulaşabiliyorsun. Ama çok fazla vakit gerektiriyor. Para vererek direkt ekipman alınmıyor ama ekipman yükseltme taşları vs gibi oyun içerisinde oynayarak da elde edeceğin şeyleri paketler halinde satıyorlar vs vs. İnci eşyaları markette satılabiliyor. P2W yapmaya çalışanlar falan kostüm alıp satıyorlar gümüş kazanabilmek için.

Çok gümüşün olursa markette satılan yükseltilmiş yada yükseltilmemiş silahlara erişimin oluyor. Örneğin 56 level'a geldiğinde kzarka yada offin kullanmaya başlayacaksın ana silah olarak. Bunların ikisi de bosslardan düşüyor. Düşüren insanlar merkez pazarda gümüş karşılığı satıyorlar. Yükseltilmiş hallleri tahmin edersin ki daha değerli. Eğer gümüş kasarsan sende alabiliyorsun, kostüm satıp gümüş almış biri de alabiliyor. Ben mesela yan çarıma tet kzarka almıştım 56 olduğum gibi.

İkisini kıyaslayamam. Bana kalırsa ben arkadaşlarımın olduğu oyunu tercih ederim. Ek olarak BDO'nun grafikleri yüzünden ESO'ya göre beni daha cezbediyor olduğu gibi bir gerçek de var. Ama MMORPG olarak ESO daha iyidir.

Geri
Yukarı