Black Desert Online'a başlanır mı?

berkays55

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır MMORPG açlığı çekiyorum ve Black Desert oyununa başlamak istiyorum. Öncelikle birkaç sorum var;

1-) Oyun'un Türkiye serverinde oynamak akıllıca mı olur?
2-) Tamer karakterini mobilde gördüm, yanına kurt falan summonluyordu. Tamer karakteri ücretli mi?
3-) Oyun P2W mi?

1-Mantıklı.
2-Öyle bir karakter mi var? Varsa da ücretli olan karakter yoktu diye hatırlıyorum.
3-Hayır değil, oyunu yaklaşık 1 yıl oynayıp bıraktım sebebi ise arkadaş eksikliği olması. Yani yanınızda oynayacak biri yoksa kendini tekrar ettiğini düşündürtüyor gitgide.

Mena da 2.700 saatim mevcut. PVP server da 2-3 katı kadar vardır. Uzun uzun anlatırım fakat para vermene değecek bir oyun değil. Karakterler ücretsiz. Oyuna her ay düzenli para yatırman gerek. Sana tavsiyem hevesini almak adına private server oyna zaten piyasada 1 adet var.

1-Mantıklı.
2-Öyle bir karakter mi var? Varsa da ücretli olan karakter yoktu diye hatırlıyorum.
3-Hayır değil, oyunu yaklaşık 1 yıl oynayıp bıraktım sebebi ise arkadaş eksikliği olması. Yani yanınızda oynayacak biri yoksa kendini tekrar ettiğini düşündürtüyor gitgide.
Peki hangi paketle başlamak lazım? Steamda 39 Lira var, paketsiz 5 lira olanla mı başlasam acaba?

Peki hangi paketle başlamak lazım? Steamda 39 Lira var, paketsiz 5 lira olanla mı başlasam acaba?
Ben indirimde olan bir paketle başladım. Açıkçası fazla etkisini göremedim ama oyunu tamamen odaklanmış şekilde rehber (wiki) ile oynasaydım işime yarardı. Eğer oyuna çok bağlanacaksınız paketle almanız iyi olur.

Ben indirimde olan bir paketle başladım. Açıkçası fazla etkisini göremedim ama oyunu tamamen odaklanmış şekilde rehber (wiki) ile oynasaydım işime yarardı. Eğer oyuna çok bağlanacaksınız paketle almanız iyi olur.
Sanmıyorum, 5 liralık ile başlamak mantıklı. Sonra hoşuma giderse belki para yatırabilirim. Umarım Türkiye serveri doludur, az kişiyle sıkar bence.
@DepresifTanrı Neden son yorumuma gülücük attın, boş mu server? :D
Birkaç video izledim ve başlamamaya karar verdim :D

Son düzenleme:
Sanmıyorum, 5 liralık ile başlamak mantıklı. Sonra hoşuma giderse belki para yatırabilirim. Umarım Türkiye serveri doludur, az kişiyle sıkar bence.
@DepresifTanrı Neden son yorumuma gülücük attın, boş mu server? :D
Birkaç video izledim ve başlamamaya karar verdim :D
Sunuculardaki insan sayısı tatmin edici bence. Sürekli bir hareketlilik ve doluluk mevcut.

Neden son yorumuma gülücük attın, boş mu server? :D.

Türkler sadece drama yapıyor server da ayrıca tamamen Türklere ait bir server yok. Arap'lar ve Rus'lar da var. Dediğim gibi uzun uzun anlatmama gerek yok sana bir arkadaş tavsiyesi para verme oyuna. Yasak mı bilmiyorum PVP server önerisi yaparım sadece 1 tane var düzgün.

Oyuna baya zaman harcayan bir arkadaşı izledim de, para yatırmadan hiçbir şey olamazsınız falan dedi. Ağırlık mı ne artıyormuş, onlar için çanta, çadır falan bir şeyler lazımmış hep. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı