Black Friday indiriminden 2000 TL civarı ne alabilirim?

• Konuyu başlatan RPM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 40
  • Görüntüleme 3B
Black Friday, 27 Kasım’da imiş.

Onu zaten söylediler, ne almam gerektiği ile ilgili tavsiyeniz var mı?

2000 TL bütçe varken sadece SSD ve RAM'mi alacaksınız?

İndirimler beklediğimden güzel olursa işlemci de alabilirim tabii.
Sizin tavsiyeniz nedir?
Bu sistemin ilk parçaları için hocam, diğer parçaları sonradan yavaş yavaş alacağım.

Onu zaten söylediler, ne almam gerektiği ile ilgili tavsiyeniz var mı?

İndirimler beklediğimden güzel olursa işlemci de alabilirim tabii.
Sizin tavsiyeniz nedir?
Kasa, PSU, SSD, RAM. Bunların hepsi bu bütçeye sığar mı bilmiyorum. Fakat PSU ve kasayı özenle seçin. SSD'yi de aynı şekilde.

Kasa, PSU, SSD, RAM. Bunların hepsi bu bütçeye sığar mı bilmiyorum. Fakat PSU ve kasayı özenle seçin. SSD'yi de aynı şekilde.

SSD'yi Hepsiburada sitesinden alırsam toplam 1866 TL tutuyor.

RAM'leri daha yüksek MHz seç ve daha kaliteli bir marka tercih et.

3200 MHz için OC yapabilirim, ayrıca XPG kötü bir marka değil ki.

SSD'yi Hepsiburada sitesinden alırsam toplam 1866 TL tutuyor.
SSD'yi neden 120GB seçtiniz? 120GB'lık bir SSD'yi stabil çalıştırabilmek için sadece Windows kurabilirsiniz. Windows zaten SSD'nin kapasitesinin yarısını hatta yarısından fazlasını dolduracak. En az 240GB bir SSD almanızı öneririm.

O PSU giriş seviyesi. Bütçe varken o ürünün alınmasını önermiyorum.

https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...-ddr4-cl16-ek-08g2z-gjf-fiyati,482242557.html
( 2 adet )

2051.49 TL
RAM'leri daha yüksek MHz seç ve daha kaliteli bir marka tercih et.

"Kaliteli bir marka"?

SSD'yi neden 120GB seçtiniz? 120GB'lık bir SSD'yi stabil çalıştırabilmek için sadece Windows kurabilirsiniz. Windows zaten SSD'nin kapasitesinin yarısını hatta yarısından fazlasını dolduracak. En az 240GB bir SSD almanızı öneririm.

O PSU giriş seviyesi. Bütçe varken o ürünün alınmasını önermiyorum.

https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...-ddr4-cl16-ek-08g2z-gjf-fiyati,482242557.html
( 2 adet )

2051.49 TL

"Kaliteli bir marka"?

Hocam ileride SSD takviyesi yapacağım, 120 GB SSD içinde sadece Windows, LoL ve Valorant olacak.

PSU önerisi için teşekkür ederim, Zalman PSU ile yakın fiyata şunu buldum, Zalman yerine tercih etsem nasıl olur?

Şöyle yapsam nasıl olur?
2075 TL tutuyor.
Sizin attığınız RAM'i alırsam 2010 TL civarı tutacak.

Hocam ileride SSD takviyesi yapacağım, 120 GB SSD içinde sadece Windows, LoL ve Valorant olacak.

PSU önerisi için teşekkür ederim, Zalman PSU ile yakın fiyata şunu buldum, Zalman yerine tercih etsem nasıl olur?
Sadece güç değerine bakarak ürün almayın. Zalman Gigamax 650W, zaten gücünün neredeyse tamamını verebiliyor. Hem de orta seviye bir ürün. Gayet kaliteli bir güç kaynağı. Başka bir alternatife gerek olduğunu düşünmüyorum.

Sadece güç değerine bakarak ürün almayın. Zalman gigamax 650W, zaten gücünün neredeyse tamamını verebiliyor. Hem de orta seviye bir ürün. Gayet kaliteli bir güç kaynağı. Başka bir alternatife gerek olduğunu düşünmüyorum.

O zaman şöyle yapsam.
1828 TL.

Attığınız kasanın hava sirkülasyonu Dark Guardian kasadan iyi midir?

Malzeme konusunda daha iyi olduğunu biliyorum ama hava sirkülasyonu konusunda fikrim yok.

O zaman şöyle yapsam.
Attığınız kasanın hava sirkülasyonu Dark Guardian kasadan iyi midir?
Malzeme konusunda daha iyi olduğunu biliyorum ama hava sirkülasyonu konusunda fikrim yok.
Bu dörtlü güzel. Bunları alın. Dark Guardian ile hava akışı konusunda pek bir fark olduğunu sanmam. Ama yinede Zalman, malzeme kalitesi olarak bir tık öndedir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı