Çözüldü Black Mesa kan efektleri yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cryptonix

Centipat
Daha fazla  
Bu hafta pazartesi Steam üzerinden Black Mesa'yı satın aldım. Sonra oyuna girdim biraz oynayayım dedim. Biraz eksik bir şeyler olduğunu hissettim. YouTube üzerinden Black Mesa videoları izleyeyim dedim fakat orada silah üzerine canavarların zombilerin vesaire kanları sıçrayabiliyordu. Dosya eki olarak da koydum. Bende bu özellik yok. Ayarlara biraz bakındım fakat göremedim. Nasıl yapacağım?

Dosya Ekleri

• Ekran Alınstısı.PNG
    Ekran Alınstısı.PNG
    661,4 KB · Görüntüleme: 52
Çözüm
Bu özellik bazı sistemlerde performans sorunları meydana getirdiği için kapatıldığını söylemişler. Açmak için konsola cl_mdldetailfx_enable 1 komutunu girip deneyin. Tekrar kapatmak isterseniz cl_mdldetailfx_enable 0 yazın.
Ayarlarda kilit seçeneği olacak content lock gibi bir şey o tiki değiştir.

O ayarı açınca oyun çöküyor.

Bu özellik bazı sistemlerde performans sorunları meydana getirdiği için kapatıldığını söylemişler. Açmak için konsola cl_mdldetailfx_enable 1 komutunu girip deneyin. Tekrar kapatmak isterseniz cl_mdldetailfx_enable 0 yazın.

Teşekkür ederim işe yaradı.

Oyun ayarlarından konsolu açın. Sonrasında aşağıdaki komutu yazın ve etkinleştirin.

Kod:
cl_mdldetailfx_enable 1

2023-11-11_18-10.png

2023-11-11_18-10_1.png

Sizi ayıplamak için söylemiyorum. Oyunlar ile ilgili bir sorun yaşarsanız ilk olarak Steam tartışmalar kısmına gidip, arama kutusuna sorununuz ile ilgili İngilizce kelimeler yazın. Mesela bu sorunda anahtar kelime kan yani ''Blood'' aratırsanız direkt çözüm olabilecek konular çıkıyor.

Çözüm bulamazsanız sonrasında Steam rehberler veya PC Gaming Wiki bakılabilir.

İzler zamanla veya suya girince geçiyor değil mi?

Belirli bir süresi var gördüğüm kadarıyla. Suya girince ne oluyor bilmiyorum ama, videoya bakacak olursak zamanla kayboluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı