BlackShark V2 Pro 2023 vs Arctis Nova 7 vs Kraken V3 Pro

Hocam EQ konsolda kullanılıyor mu bilmiyorum. Bunu araştırmanız lazım. Mikrofon olarak memnunum. 7 ve 7P arasında dediğim gibi konsol uyum durumu var. Bence 7P almanız daha doğru olur. Konsolum olmadığı için tam olarak yardımcı olamıyorum sizlere.

Hocam 7, 7X, 7P arasında fark yok denilebilir. Bu sadece satış stratejisi gibi bir şey. Ben Xbox'da da kullanacağım sürekli diyorsanız X modelini alabilirsiniz.

@Xoenna merhaba, 7+ wireless modelini kulak çevreme fazla baskı uyguladığı için iade ettim. Nova 7'nin ergonomisi hakkında yorum yapabilir misiniz?

Kanka 5500 kablosuz ve Razer için çok ucuz fiyat haberin olsun. O kulaklığın rakibi SteelSeries Pro ve 9 modelleri hepsi neredeyse 10 bine yakın.
Mesajı şimdi gördüm yazmak durumunda kaldım ,işte sizin gibi marka takıntısı olanlar yüzünden normalde yarısı edecek fiyata her türlü ürünü bize kakalıyorlar , niye çok ucuz? Yani bu kulaklıklar dünyada eşi benzeri olmayan sadece Razer'in veya SS'in bu teknolojiye sahip olduğu kulaklıklar mı ? Sizin böyle aklınızı alacak kadar şaşırtan tarafı ne? Kulaklık yurt dışında 140 dolar, tlye direk çevirsen bile 4000 civarı yapıyor tr fiyatı şuan 7700 .. 2 kat neredeyse , Arctis serisi gibi eski seri kulaklıklar 5500 6 bin lira neden? sizin gibi marka takıntısıyla şişirenler yüzünden, tonla sorunu olmasına rağmen millet Monster laptop almaya devam ediyor neden? Açıkça anlatsan dahi adam gidip alıyor çünkü bağnazlıktan ve marka takıntısından, gördüğü reklamlardan aklının gitmesinden düşünme deneme zahmetine girmemesinden.

O övdüğün Razer 1 ayda çat diye kırıldı malzemesi o kadar kötü , adamlar direk iade aldı uğraştırmadan ve mailleştiğimde bu kulaklığın orta segment sayıldığını çıkış fiyatının da ona göre belirlendiğini söylediler yani diyor ki adamlar biz bu kulaklığı 150 dolara satıyoruz ne bekliyorsun kırılabilir malzemesi o kadar iyi değil zaten, ama gel gelelim senin gibi biri çıkıp diyor çok ucuz fiyat bu harika kulaklık için :) Eğitim sıfır düşünme zahmetine girmek hiç yok hazır ne koyarlarsa önünüze alın hiç denemeyin düşünmeyin araştırmayın.
Ayrıca şöyle birşey var bu kulaklık eski Blackshark serisini geliştirme ve sorunlarını gidererek revize etmek amacıyla çıkmış Type C eklenmiş ,mikrofon kalitesi değiştirilmiş falan adamlar eski Blackshark serisi ne fiyattan satılıyorsa o fiyata satıyor, kar amaçlı değil revize amaçlı ürünü geliştirmişler ama TR için bu geçerli değil çünkü sağolsun adamların kendisinin birşey yapmasına gerek yok, kullanıcılar marka aşıkları direk olarak ürünü şişiriyor haliyle sanki üst modelmiş sanki aynı ürünün Pro modeliymiş falan gibi bir algıyla alıyorlar dolayısıyla normalde olması gereken fiyatın çok çok üstünde satıyorlar ,ben aldığımda düz Blackshark v2 pro 2900 liraydı sonra 2023 geldi ilk geldiğinde 3700 tl amazondaydı ,öyle kullanıcılardan şişirme yorumlar övgüler geldi ki kulaklık bir anda 5900 liraya çıktı ben alırken lanet ederek aldım daha 2 ay olmadan bu kulaklık 3700 civarıydı diyerek ,sırf marka balon kısmına 2200 lira çıkmış oldu cebimden .Aynı bu kafada devam edin .

@Xoenna merhaba, 7+ wireless modelini kulak çevreme fazla baskı uyguladığı için iade ettim. Nova 7'nin ergonomisi hakkında yorum yapabilir misiniz?
Ergonomosi şöyle kafada fazla hissetmezsin kulaklığı ama üst bandı zamanla kaymaya başlıyor ,bant olmasa kafada çok boşluk olur ,ağırlık kafanda dağılıyor fazla hissettirmiyor ama elde çok ağır boyunda da aynı şekilde ağır ,kulaklıkların pedlerden mi kafa bandından mı bilmiyorum zamanla kulaklarınla pedler arasında boşluk oluşmaya başlıyor kulağına tam oturmuyor yani ,ya kulağı komple çevreleyeceksin o zaman da basslar gidiyor ,ya kulağın üstüne oturtacaksın o da ilk zamanlar tam oturuyor ama zamanla gevşemeye başlayıp boşluk yapıyor
Bir Logitech kulaklığın yanına dahi yetişemez rahatlık olarak onu söyleyebilirim, Razer de Novayla hemen hemen aynı ama kafada daha ağır duruyor Nova daha rahattı

@Kara44 şöyle ki Nova 7'yi aldım. Arctis 7+ da ki o baskı ve baş ağrısı gitti, daha geniş bi kulaklık ama padleri çok küçük. Dediğiniz gibi kavrama sorunu evet, var. Kutusuna koydum ve Blackshark'ın 2020 versiyonunu aldım. Kulaklık gerçekten çok rahat. Uzun yıllar da Razer kullanınca "tamam Razer'dan devam edeyim" dedim. 3 günün sonunda Blackshark'tan 2-3 dakika arayla "çıt çıt" seslerinin geldiğini fark ettim. Kabloyu takınca geçiyor fakat kablosuz olduğu için aldığım bir ürünü neden kablolu kullanayım ki? Ayrıca Synapse programı çalışmıyor, genel bir sorunmuş. Kullandığım sürede kulaklığı Sonar üzerinden ayarladım ve işimi gördü ama bahsettiğim sesten dolayı iade edeceğim.

Nova 7'yi ise elimde tutmayı düşünüyorum. Muhtemelen dizi, film, müzik veya dışarıda takmak için kullanacağım. Fonksiyon olarak dolu dolu, piyasaya göre nispeten uygun bir fiyata da aldım. Bu nedenle iade etmeyi düşünmüyorum. Ek olarak Nova 7 yapı olarak pek tatmin etmedi, sanırım kısa sürede bağlantı noktaları ya çıkar ya da kırılır. Zaten Nova'yı ana kulaklık olarak kullanmayacağım, elimin altında wireless bir ürün olsun diye tutacağım.

Anlayacağınız kablosuz ve rahat bir kulaklık bulamadım. Sanırım tekrar kablolu modellere yöneleceğim. Şu anda başka model arayışındayım. Tavsiyeniz var mı?

Son düzenleme:
@Kara44 şöyle ki nova 7 aldım. Arctis 7+ da ki o baskı gitti, daha geniş bi kulaklık ama padleri çok küçük. Dediğiniz gibi kavrama sorunu var, kutusuna koydum ve dedim ki "bir de Blackshark deneyim". Blackshark'ın 2020 versiyonunu aldım ve çok rahat hissettim. Uzun yıllar da Razer kullanınca "tamam Razer'dan devam edeyim" dedim. 3 günün sonunda Blackshark'tan 2-3 dakika arayla "çıt çıt" seslerinin geldiğini fark ettim. Kabloyu takınca geçiyor fakat kablosuz olduğu için aldığım bir ürünü neden kablolu kullanayım ki. Ayrıca Synapse programı çalışmıyor, genel bir sorunmuş. Bu sürede kulaklığı Sonar üzerinden ayarladım ama bahsettiğim sesten dolayı iade edeceğim. Anlayacağınız kablosuz ve rahat bir kulaklık bulamadım. Sanırım yine kablolu modellere yöneleceğim. Nova 7'yi ise elimde tutmayı düşünüyorum, özellik olarak dolu dolu ama sürekli kullandığım ana kulaklığım olmayacak. Yapı olarak pek tatmin etmedi, sanırım kısa sürede bağlantı noktaları ya çıksr ya da kırılır. Şu anda başka model arayışındayım. Tavsiyeniz var mı?
Bilinçli kullanıcı olduğu zaman bu tür sorunlar hemen anlaşılıyor ,marka takıntılı insanlar kusurlu rahatsız da olsa kusur konduramıyor ürüne ,siz neyin ne olduğunu anlamışsınız bu iyi birşey.
Malesef bu fiyat aralığında tonla para verip karşılığını alamadığımız bu kulaklıklar var . Alternatif olarak G pro X var ama fiyatı uçmuş normalde şuanki fiyatın yarısında olmalıydı ,bu artışın enflasyonla alakası yok yanlış anlaşılmasın bu kulaklıklar bu fiyat değildi , bilinçsiz kullanıcıların da etkisiyle fiyatlar iyice balon olmuş G pro X Wireless olması gereken şuanki fiyatı 3500 civarıdır o fiyata bulabilirseniz yurt dışı vs kulaklık çok rahat ben denemiştim ama sesi için bir yorum yapamam, kullananlar genelde memnun sesinden oyun performansından vs.
Diğer bir kulaklık da Razer Barracuda Wireless ,hem bluetooth hem wireless bu kulaklık ve mobil yazılımı da var diye hatırlıyorum her yerde kullanılabilir fiyatı da 4200 civarı, performansı aşağı yukarı Nova 7 ile aynı belki ses yüksekliği biraz daha fazla olabilir
Nova 7 eğer bilgisayarda kullanıyorsanız evet iş görecek donanımı var ama telefon tablet gibi yerlerde o donanımın hiç bir faydası kalmıyor çünkü kullanamıyorsunuz ,sıradan bir kulaklık oluyor , mesela Jbl bir kulaklık denedim hem pc hem telefona takılabiliyordu çift cihaz, gecikmesi normalde zaten yüksekti 150 ms gibi ama çift cihazken gecikme değişmiyordu.
Nova 7'de fark ettiğim bir durum 2 cihaza bağlıyken(bluetooth 2 cihaz olmuyor o da aslında bir eksi yönü) gecikme acayip artıyor böyle 250 300 ms gibi hissettiriyor, normalde kulaklığın gecikmesi 0 değerlerindeyken 2 cihaz bağlayınca gecikme uçuyor . Yani aslında piyasada çoğu bluetooth kulaklıkta olan özellikleri Nova 7 üzerine parça parça eklemişler bize donanımlı gibi geliyor.
Elinizde Nova 7 varsa geri iade etmeyecekseniz bence başka ürün almanıza gerek yok , o kulaklıkta şöyle bir olay var sonradan acayip açılıyor, burn in efsanesi vardır kulaklıklarda araçlardaki motorun kullandıkça açılması gibi, bu kulaklıkta gerçekten oluyor kullandıkça ses profili değişiyor ve takma şekli de önemli kulak memesine denk gelecek şekilde(kulağı içeri almadan kulağın üstünde duracak şekilde) takarsanız bass ve müzik keyfi artıyor , yapı olarak da deri kulaklık pedi almanı tavsiye ederim yazları terletebilir ama kulağa daha iyi oturuyor kaymıyor ,hem de sesi daha içeride tutuyor %10 gibi bir miktar ses artışı oluyor.

Bilinçli kullanıcı olduğu zaman bu tür sorunlar hemen anlaşılıyor, marka takıntılı insanlar kusurlu rahatsız da olsa kusur konduramıyor ürüne, siz neyin ne olduğunu anlamışsınız bu iyi bir şey.
Maalesef bu fiyat aralığında tonla para verip karşılığını alamadığımız bu kulaklıklar var. Alternatif olarak G PRO X var ama fiyatı uçmuş normalde şu anki fiyatın yarısında olmalıydı, bu artışın enflasyonla alakası yok yanlış anlaşılmasın bu kulaklıklar bu fiyat değildi, bilinçsiz kullanıcıların da etkisiyle fiyatlar iyice balon olmuş G PRO X Wireless olması gereken şu anki fiyatı 3500 civarıdır o fiyata bulabilirseniz yurt dışı vs kulaklık çok rahat ben denemiştim ama sesi için bir yorum yapamam, kullananlar genelde memnun sesinden oyun performansından vs.
diğer bir kulaklık da Razer Barracuda Wireless, hem Bluetooth hem Wireless bu kulaklık ve mobil yazılımı da var diye hatırlıyorum her yerde kullanılabilir fiyatı da 4200 civarı, performansı aşağı yukarı Nova 7 ile aynı belki ses yüksekliği biraz daha fazla olabilir.
Nova 7 eğer bilgisayarda kullanıyorsanız evet iş görecek donanımı var ama telefon tablet gibi yerlerde o donanımın hiçbir faydası kalmıyor çünkü kullanamıyorsunuz, sıradan bir kulaklık oluyor, mesela JBL bir kulaklık denedim hem PC hem telefona takılabiliyordu çift cihaz, gecikmesi normalde zaten yüksekti 150 ms gibi ama çift cihazken gecikme değişmiyordu.
Nova 7'de fark ettiğim bir durum 2 cihaza bağlıyken(Bluetooth 2 cihaz olmuyor o da aslında bir eksi yönü) gecikme acayip artıyor böyle 250 300 ms gibi hissettiriyor, normalde kulaklığın gecikmesi 0 değerlerindeyken 2 cihaz bağlayınca gecikme uçuyor. Yani aslında piyasada çoğu Bluetooth kulaklıkta olan özellikleri Nova 7 üzerine parça parça eklemişler bize donanımlı gibi geliyor.
Elinizde Nova 7 varsa iade etmeyecekseniz bence başka ürün almanıza gerek yok, o kulaklıkta şöyle bir olay var sonradan acayip açılıyor, burn in efsanesi vardır kulaklıklarda araçlardaki motorun kullandıkça açılması gibi, bu kulaklıkta gerçekten oluyor kullandıkça ses profili değişiyor ve takma şekli de önemli kulak memesine denk gelecek şekilde(kulağı içeri almadan kulağın üstünde duracak şekilde) takarsanız bass ve müzik keyfi artıyor, yapı olarak da deri kulaklık pedi almanı tavsiye ederim yazları terletebilir ama kulağa daha iyi oturuyor kaymıyor, hem de sesi daha içeride tutuyor %10 gibi bir miktar ses artışı oluyor.

Bütün ünlü kulaklıkları kullandım bana göre en kalitelisi Razer BlackShark 2023 kanka marka takıntısı değil.

@Kara44 Ben uzun süreler Razer kullandım. Hala konfor olarak beni en çok memnun eden kulaklıklar Razer'in modelleri ama yazılımda ki işe yaramazlık ve kısmen bağlantı sorunları konforu baltalıyor. Konfor olarak Nova 7 çok tatmin etmedi. Uzun süreli kullanımda rahatsız ediyor. Ne kadar açılır veya alışılır bilmiyorum. Gecikme sorununa gelince aynı anda iki cihazda denemediğim için o konu hakkında bilgim yok. Dediğiniz gibi açılma, alışma durumu olacaksa biraz daha katlanabilirim açıkçası. Yine eklemem gerekirse Nova'nın yapısal bütünlüğünü uzun süre koruyabileceğini sanmıyorum.

@Kara44 Ben uzun süreler Razer kullandım. Hala konfor olarak beni en çok memnun eden kulaklıklar Razer'in modelleri ama yazılımda ki işe yaramazlık ve kısmen bağlantı sorunları konforu baltalıyor. Konfor olarak Nova 7 çok tatmin etmedi. Uzun süreli kullanımda rahatsız ediyor. Ne kadar açılır veya alışılır bilmiyorum. Gecikme sorununa gelince aynı anda iki cihazda denemediğim için o konu hakkında bilgim yok. Dediğiniz gibi açılma, alışma durumu olacaksa biraz daha katlanabilirim açıkçası. Yine eklemem gerekirse Nova'nın yapısal bütünlüğünü uzun süre koruyabileceğini sanmıyorum.
Açılmadan kastım ses konusunda açılma yani kulaklığın başlangıçtaki kötü performansı değişiyor zamanla ,ses profili falan oturmaya başlıyor ben ilk kullandığım zamanla 2 aylık kullanım sonrası çok fark gördüm hem de hiç ayar yapmadan, diğer türlü yapı olarak zaten değişiyor ilk zamanlar kulağı kapatır sesleri engellerdi 2 ay falan kullanmıştım ,pedlerle kulak arasında bariz boşluk ve kayma hissi oluşmaya başladı yani oturmamaya başladı kulağa ,sanki malzemesi esnedi ve o şekilde genişleme yaptı gibi ,yolda yürürken özellikle kulaklık kayıp gidecekmiş gibi oluyor,kafa bandı da aynı şekilde ama bu sorunu deri ped alarak azaltabilirsin ,kafa bandı için de malesef tek çözüm kullandıkça yenisini almak o da pahalıya gelir, süngerimsi bir kafa bandı alınabilirse o da çözebilir çünkü orjinal bandı yağ gibi kayıyor kullandıkça saçtan da yağ alır iyice kayganlaşıyor .
Kırılma mevzusu ise Arctis kulaklıklarda özellikle 7 ve pro modellerde çat diye bağlantı yerinden kırılma sorunu var ki benim arkadaşımın da kırılmıştı ,ben o durumu daha 1. ayında Blackshark ile yaşadım mandal gibi olan kısımdan çat diye gitti bir anda , Nova da biraz esnek kulaklık ama sanki kullandıkça bazı yerlerden esneyip genişlerken ,üst noktalardan gevrekleşiyor gibime geldi yani bu kulaklık ses olarak kullandıkça ilerliyor ama yapı olarak çok çabuk deforme oluyor pedler hafızalı sözde ama her gün daha da tutmaz oluyordu , yine de bence kullanmaya niyetliyseniz deri ped alın daha tutacaktır kulağı , 1 tane de sünger malzemeden kafa bandı bulabilirseniz kafaya tam oturur , ses profilinden memnunsanız bu saydıklarımı 500-750 lira civarına tamamlayıp bu kulaklıktan devam edin derim ,özellikle deri pedler fark ediyor hem tutuş için hem ses için.

@Kara44 Ses profilleri hoşuma gidiyor, benim için tatmin edici. Wireless olması zaten aradığım bir özellik. Rahatlık konusunu da hadi padle hallettik desek bile malzeme kalitesi cidden vasat. Her şeyi geçtim de kulaklıktan habire "çat çut" plastik sesleri geliyor. Verilen paraya cidden yazık. Piyasanın altında bir fiyata almış olmasaydım iade ederdim.

Geri
Yukarı