Blackshark V2 ses parazitlenmesi

truetech

Hectopat
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG SSD 970 EVO 250 GB
Ekran kartı
ASUS DUAL 1060 3 GB
Anakart
B550 MSI MPG GAMING CARBON WIFI
İşlemci
R5 5600X
Günlük olarak çalışırken veya bir film izlerken seste parazit veya yırtılma oluyor, bazen saniyelik bazense 2-3 saniye arasında sürüyor. Kullandığım kulaklık blackshark V2 bir ay önce aldım, 5 metre uzatma kablosuyla birlikte kullanıyorum. Başka portları denedim, ayrıca kulaklığı yanında gelen ses kartı ile kullanıyorum. Driverlar, BIOS ve diğer aklıma gelen her şeyi güncelledim. Sistem SSD üzerine kurulu, HDD'ler ile beraber yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. PSU Corsair VS600 gayet yeterli sistem için. Aklımda bir soru işareti var, HWMonitor'de olduğu gibi sadece +5v çok az düşük gibi 4.880v değerlerine düştüğünü de gördüm geçenlerde, acaba bundan kaynaklı olabilir mi? Bu sorun hakkında çözüm arıyorum yardımcı olabilir misiniz?
V değerlerleri:

Ekran görüntüsü 2022-05-11 001439.png

Disklerin sağlık durumları:

Ekran görüntüsü 2022-05-11 000140.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç gün önce ben de Kraken TE aldım. En başlarda bende de oldu, ama sonradan birkaç tane equalizer ayarı yaptım ve sorun gitti bende. İsterseniz equalizer değerlerini atabilirim, bir denemekten zarar gelmez sanırım. Ayriyeten bende bazı oyunlarda iken Discord'da mikrofonu kapattığımda vs. de yapıyordu. Belki o tarz bir şey olabilir sizde.

Ses efektlerini kapat öyle bir dene. Ses yöneticisi programlarını kontrol et. Dolby, DTS vs.
Dolby vardı, çakışan bir program var mı diye deneyeceğim teker teker, teşekkürler.
5 metre uzatma kablosunu kullanmadığınızda yapmıyorsa sorun uzun kablodandır. Mesafe uzadıkça güç ve veri kaybı olabilir.
Denemiştim onun etkisi yok sorun hala devam etti.
Birkaç gün önce ben de Kraken TE aldım. En başlarda bende de oldu, ama sonradan birkaç tane equalizer ayarı yaptım ve sorun gitti bende. İsterseniz equalizer değerlerini atabilirim, bir denemekten zarar gelmez sanırım. Ayriyeten bende bazı oyunlarda iken Discord'da mikrofonu kapattığımda vs. de yapıyordu. Belki o tarz bir şey olabilir sizde.
Teşekkür ederim. iletebilirsin deneyelim.

Teşekkür ederim. iletebilirsin deneyelim.
Audio Equalizer üzerinden:
31Hz | 5
63Hz | 2
125Hz | -2
250Hz | 4
500Hz | 1
1kHz | 0
2kHz | 2
4kHz | 3
8kHz | 4
16kHz | 6
Ayriyeten Enhancement kısmında "Sound Normalization" seçeneği açık ve 23'e ayarlı.
Bir deneyin bakalım, umarım işinize yarar.

Başka bilgisayarda da dene. Eğer o bilgisayarda da oluyorsa kukaklığı garantiye yollayın. Şunu aç, bunu kapa ile yapılan çözüm değil de günü kurtarmak için geçici çözüm bence. Kulaklığa o kadar para veriyorsunuz. İstediğiniz oyun veya müzikte istediğiniz ayarı kullanabilmelisiniz sonuçta.

Başka bilgisayarda da dene. Eğer o bilgisayarda da oluyorsa kukaklığı garantiye yollayın. Şunu aç, bunu kapa ile yapılan çözüm değil de günü kurtarmak için geçici çözüm bence. Kulaklığa o kadar para veriyorsunuz. İstediğiniz oyun veya müzikte istediğiniz ayarı kullanabilmelisiniz sonuçta.
Katılıyorum. Donanımsal bir sorunsa bunlarla çözülmez zaten. Ya olursa diye söyledim ben.

Son düzenleme:

Garantisiyle hiç sıkılmadan uğraşırdım fakat artık yoruldum, son iki ayda 3 kulaklık değiştirdim. G733 vardı hiç beğenmedim kulak içindeki padler çok ince olduğundan kulaklarım drivera değiyordu. Sonra Cloud 2 Wireless aldım onda da teknik bir sorun yaşadım bu parazitlenmeye benzer bir şey vardı fakat abartı seviyede yine günlük kullanımda ara ara 3-4 saniye süren parazitler o kadar rahatsız ediyordu ki her şeyi denedim çözemedim iade ettim onu da. En son kabloluya geri döndüm ve sonuç bu şekilde, yazılımsal olduğunu düşünüyorum sorunun, Logitech yazılımı yüklüydü, onu sildim dünden beri bir sorun yaşamadım. Devam ederse iade düşünmüyorum çünkü gerçekten yoruldum kulaklıkla ilgili yaşadıklarımdan sonra. Sorun çözülürse konu üzerinden mesajı güncelleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı