Blackshark V2 Valorant ses ve mikrofon ayarları

Je m en fiche

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kulaklık elime ulaştı default hali dahi gayet tatmin edici ama önerdiğiniz değerler nelerdir Valorant için?
Veya ayarlarını paylaşmış olan bir Pro var mı?
Mevcut ayarlar bunlar:
1654784473686.png

1654784481522.png

1654784488110.png

1654784493458.png

@Teacher80
Biraz kurcaladım şuan ayarlar böyle nasıldır sizce?
1654787655288.png

1654787662761.png

Son düzenleme:
Kulaklık elime ulaştı default hali dahi gayet tatmin edici ama önerdiğiniz değerler nelerdir Valorant için?
Veya ayarlarını paylaşmış olan bir Pro var mı?
Mevcut ayarlar bunlar:
Eki Görüntüle 1413989
Eki Görüntüle 1413990
Eki Görüntüle 1413991
Eki Görüntüle 1413992
@Teacher80
Biraz kurcaladım şuan ayarlar böyle nasıldır sizce?
Eki Görüntüle 1414053
Eki Görüntüle 1414054
Oyunlarda adım seslerini ve diğer çıtırtı gibi sesleri kasmak için bu sekmede kullandığım ayar:
1.jpg

Kablosuz olan Blackshark V2 Pro olanını kullanıyorum bu arada.
Müzik ve film için:
2.jpg
3.jpg

Mikrofon için:
mikrofon.jpg

Orjinal kulaklık padini kullanmıyorum. Orjinal padine göre daha yüksek ve hissiyatı daha güzel. Hoparlör ile kulağımın mesafesi arttığından çok az ses ve bas kaybı yaşadığımdan bass boost 10 seçildi. Orjinal padinde bass boost kapalı kullanıyorum.

Oyunlarda adım seslerini ve diğer çıtırtı gibi sesleri kasmak için bu sekmede kullandığım ayar:
Eki Görüntüle 1414055
Müzik ve film için:
Eki Görüntüle 1414060Eki Görüntüle 1414062
Mikrofon için:
Eki Görüntüle 1414064
Orjinal kulaklık padini kullanmıyorum. Orjinal padine göre daha yüksek ve hissiyatı daha güzel. Hoparlör ile kulağımın mesafesi arttığından çok az ses ve bas kaybı yaşadığımdan bass boost 10 seçildi. Orjinal padinde bass boost kapalı kullanıyorum.
Mik kalitesi daha yüksekmiş pro modelinin değerlerimiz farklı o kısımda :D
Eki Görüntüle 1414055
Müzik ve film için:
Eki Görüntüle 1414060Eki Görüntüle 1414062
Mikrofon için:
Eki Görüntüle 1414064
FPS oyunları için mixer ayarınız nedir hocam?

Bir öneri:
RTX ekran kartı kullanıyorsan Nvidia Broadcast'i indir. Synaps ve Discord'da gürültü engelleme, yankı engelleme gibi ayarları kapat. Nvidia Broadcast'in gürültü engellesi diğer programların çok çok üstünde.
Üstelik diğerleri kadar sesi robotikleştirmiyor:
1.jpg
2.jpg

1.jpg

THX'e bıraktım sanal surround seçimini. Synapse oyun desteği konusunda sürekli güncelliyor kendisini. Bazıları Tarkov gibi stereo ses tabanlı oyunlarda sanal surroundı kapatmayı şiddetle tavsiye etmiş. Ses kaynağı stereo ise sanal surround sesi dağıtır, haliyle sesi keskin bir noktadan değil de saran bir geniş açıdan alırsın. Ses kasmanın tam zıttı yani.

Eki Görüntüle 1414139

THX'e bıraktım sanal surround seçimini. Synapse oyun desteği konusunda sürekli güncelliyor kendisini. Bazıları Tarkov gibi stereo ses tabanlı oyunlarda sanal surroundı kapatmayı şiddetle tavsiye etmiş. Ses kaynağı stereo ise sanal surround sesi dağıtır, haliyle sesi keskin bir noktadan değil de saran bir geniş açıdan alırsın. Ses kasmanın tam zıttı yani.
Sizin ayarları da yapıp girdim valoranta ama ucuz kulaklıkla mükemmel aldığım sesleri hiç alamadım :D
Alışırım diye düşünüyorum bi smurf çar açıp orada takılacağım bir süre.

Masaüstünde sağ altta Synapse programına tıklayarak bağlı Razer cihazları görüyorsun ve o cihaz isminin ucundaki ok işaretine fareni getirince o cihaz için yaptığın profiller arasında hızlı geçiş yapabilirsin:
1.jpg

Sizin ayarları da yapıp girdim valoranta ama ucuz kulaklıkla mükemmel aldığım sesleri hiç alamadım :D
Alışırım diye düşünüyorum bi smurf çar açıp orada takılacağım bir süre.
Valorant oynamadığım için o ayarın o oyundaki etkisini denemedim. BF serileri, Pubg, World War 3 oynuyorum. O oyunlarda hoşuma gitti bu ayarım.

Hocam sesi beğenmezseniz THX kapatıp denemenizi öneririm. Kendimde betadan beri Valorant oynuyorum THX kapalı daha iyi anlaşılıyor sesler.
Deneyeceğim hocam şimdi kutuladım kaldırdım ayın 19u saat 14 de çılgın bir oyun maratonu başlayacak :)
Hocam sesi beğenmezseniz THX kapatıp denemenizi öneririm. Kendimde betadan beri Valorant oynuyorum THX kapalı daha iyi anlaşılıyor sesler.
Dediğiniz doğruymuş aklıma çok takıldı denedim ve gerçekten çok daha rahat ses alıyorum ses modu olarak da gaming e aldım Kendi içinde olan güzel baya.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı