BLADE-DUAL6600 vs SILVERSTONE-3060 sistem

kahramankaya

Femtopat
Daha fazla  
Benim iki tane beğendiğim hazır sistem var. Bunların arasında görüldüğü üzere fiyat farkı var. Burdaki sistem 14.899,00 ₺ iken şu ise 19.599,00 ₺. Ben ekran kartlarını kıyaslamak için araştırdım iki birbirine neredeyse denk imiş. Sadece fiyatı 19k olan sistemin VRAM 12gb iken diğerinin 8gb. Acaba bu fiyat farkı bundan mı kaynaklanıyor. Bu kadar fiyat farkının olmasının sebebi nedir. Benim bu fiyat farkının nedenini öğrenmem için her ikisinin tüm parçalarını birbirleriyle iyi ve kötü yönleriyle açıklayabilir misiniz. Ek olarak ben kendimi veri bilimi alanında geliştiriyorum yani genelde veri işliyoruz. Bu yüksek miktarda verilerin hızlı bir şekilde işlenmesi için iyi bir ekran kartına sahip olmam lazım. Bildiğim kadarıyla NVDİA zaten yapay zeka alanına odaklanarak ekran kartlarını üretiyor. Acaba bu yüzden NVDİA ekran kartına sahip olan pahalı olan sistemi mi alayım. yoksa belirgin bir fark yok mu aralarında. ve de istediğim oyunlar için fps değerlerine baktım ortalama her ikisi de aynı sonucu vermiş.

Benim iki tane beğendiğim hazır sistem var. Bunların arasında görüldüğü üzere fiyat farkı var. Burdaki sistem 14.899, 00 ₺ iken şu ise 19.599, 00 ₺. Ben ekran kartlarını kıyaslamak için araştırdım iki birbirine neredeyse denk imiş. Sadece fiyatı 19k olan sistemin VRAM 12 GB iken diğerinin 8 GB. Acaba bu fiyat farkı bundan mı kaynaklanıyor. Bu kadar fiyat farkının olmasının sebebi nedir? Benim bu fiyat farkının nedenini öğrenmem için her ikisinin tüm parçalarını birbirleriyle iyi. Ve kötü yönleriyle açıklayabilir misiniz? Ek olarak ben kendimi veri bilimi alanında geliştiriyorum yani genelde veri işliyoruz. Bu yüksek miktarda verilerin hızlı bir şekilde işlenmesi için iyi. Bir ekran kartına sahip olmam lazım. Bildiğim kadarıyla NVIDIA zaten yapay zeka alanına odaklanarak ekran kartlarını üretiyor. Acaba bu yüzden NVIDIA ekran kartına sahip olan pahalı olan sistemi mi alayım. Yoksa belirgin bir fark yok mu aralarında. Ve de istediğim oyunlar için FPS değerlerine baktım ortalama her ikisi de aynı sonucu vermiş.

Sadece oyun için alıyorsanız 6600 gayet iyi. Götürür. CUDA çekirdeklerini kullanacak bir program kullanmıyorsanız aradaki fiyat farkına değecek performans yok.

İkisi de değil, bu bütçeye;

Geri
Yukarı