Bleach'in Mangasını okumak vs Animesini izlemek

Selam, açıkçası bu konuda kararsız kaldım. Mangasını övenler de var fakat animesi de izlenmeli mi sizce?
Bleach anime>manga ama ben yeni sezon bleach beğenemedim eski sezonlar daha iyi bana kalırsa 366'cı bölüm'e kadar (son arc izlemeye bilirsiniz) bleach animesini izleyip sonra chapter 480'den devam edebilirsiniz.

Bleach anime>manga ama ben yeni sezon bleach beğenemedim eski sezonlar daha iyi bana kalırsa 366'cı bölüm'e kadar (son arc izlemeye bilirsiniz) bleach animesini izleyip sonra chapter 480'den devam edebilirsiniz.
Son arc'dan kastınız nedir? Kusura bakmayın seri hakkında pek bir bilgim yok.

Son arc'dan kastınız nedir? Kusura bakmayın seri hakkında pek bir bilgim yok.
Pardon hocam yanlış demişim son arc derken 354-358 arası kesinlikle izlemeyin ama son arc manga canon olmasına rağmen mangada bile filler bölüm olarak gözükür arc'ın izlenmesi için tek sebep
ichigonun güçlerini geri kazanmasıdır.

Bleach müzikler konusunda top 5e girer. Çok sağlam müzikleri var; Storm center, Clavar la espada gibi. Vaktin bolsa animesini izle, azsa mangasını oku.

Mangasını okuyacaksan tavsiyem ingilizcen varsa official release versiyonunu okuman olur. Ben tabletten okuyorum mangaları. Görüntü kalitesi olarak official release ile netten okuduğun arasında epey bir fark oluyor. Bir taraf 690*1100 öbürü 2000*3000. Türkçe okuyacam dersen de çizgiroman arşivi diye bir site var orada baştan sona bulabilirsin. Türkçe olarak var mı bilmiyorum ama baştan sona renkli mangası var Bleachin ama önermem. Kubonun çizimleri siyah beyaz olarak daha bir havalı ve güzel duruyor.

Bleach sırf müzikleri için bile izlenir. Öyle sahnelerde öyle müzikler kullanıyorlar ki inanılmaz cidden. Yeni sezon için müzikler ilk 3 bölüm için biraz zayıf gibi ama önümüzde daha 49 bölüm var o yüzden erken konuşmamak lazım.

Geri
Yukarı