Çözüldü Blender dosyayı .Obj olarak doku ile dışa aktarma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

227845

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2-3 gündür Minecraft modu yapmak için Blender isimli programı ilk kez kullanıyorum. Programı kullanmaya başlamamdan ancak bir gün sonra güç bela UV mapping yapabildim ama. Obj olarak dışa aktarınca nedense dokular. Obj dosyasına kaydedilmiyor. Mcreator programında ise videodaki gibi texture mapping kısmı açılması gerekiyor ama açılmıyor ve modele tıkladığımda texture mappinglerin desteklenmediği yazıyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Minecraft'ta ise videodaki gibi nesne güzel duruyor ama dokunun olmamasından dolayı bembeyaz görünüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sorunu araştırdığımda ise dışarı aktarma ile ilgili ayarları düzenlemem gerektiği yazıyordu ve o ayarları orada belirtilenlere göre düzenledim ama nafile. Blender programında. Obj dosyasını nasıl doku ile dışarı aktarabilirim?
Düzenleme 1: Dün nesnenin tamamına UV unwrapping yapmayı başardım ancak halen .obj dosyasını doku ile kaydedemedim.
Düzenleme 2: Birkaç gün daha geçmiş olmasına rağmen sorunum halen çözülemedi. Bu durum bana programda bug olabileceğini düşündürüyor.
Düzenleme 3: Maalesef doku eklemeye çalıştığım model oyunun donmasına sebep oldu ve o yüzden başka bir model ile denedim, doku sorunu çözüldü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı