Blender için eğitim videosu önerisi

Floxep

Decapat
Daha fazla  
Blendera 0'dan başlamak istiyorum amacım ise karakter yapmak aşağıya bir fotoğraf koydum bunun gibi karakterler yapmam için ne yapmam lazım herhangi bir eğitim kitapcığı veya YouTube videosu önerebilir misiniz?

4fun-689.png

Blendera 0'dan başlamak istiyorum amacım ise karakter yapmak aşağıya bir fotoğraf koydum bunun gibi karakterler yapmam için ne yapmam lazım herhangi bir eğitim kitapcığı veya YouTube videosu önerebilir misiniz?

Uzun bir yolunuz var hocam bence leziz görünen bir çörek modellemekten başlayabilirsiniz
Her yeni başlayan 3D model tasarımcısı bu tutorialları illaki izlemiştir :D

Uzun bir yolunuz var hocam bence leziz görünen bir çörek modellemekten başlayabilirsiniz
Her yeni başlayan 3D model tasarımcısı bu tutorialları illaki izlemiştir :D
Cevap verdiğin için teşekkür ederim aslında ben oyun yapmak istiyorum renpy üzerinden ve sadece bu erkek ve kadın karakterlere önem vermek istiyorum bunun için ayrı bir video varmı karakter yapma video tarzı?

@trolosqlfod

Son düzenleme:
Cevap verdiğin için teşekkür ederim aslında ben oyun yapmak istiyorum renpy üzerinden ve sadece bu erkek ve kadın karakterlere önem vermek istiyorum bunun için ayrı bir video varmı karakter yapma video tarzı?

@trolosqlfod
Blenderı 2 senedir kullanıyorum ve benim düşünceme göre donut modellemek size genel olarak herşeyi anlatır, o tarz karakter modelleme, ev & araba modelleme vs olarak ayrılmaz donut modelleyerek modellemeyi öğrenmiş olursunuz.

Donut ile programı/aletleri tanı.

İnsan modelleme için, tablet varsa bir basamak daha kolay, eğitim videosu olarak character design açısından araştırabilirsin. El çizimi yapıyorsan 5 basamak daha da kolay ilerlersin.

@trolosqlfod
Öncelikle geç gördüm, foruma uzun zamandır girmiyordum kusura bakma.😄

Renpy üzerinden yapılan oyunlar için çok bir şey öğrenmene gerek yok açıkçası modelleme açısından, renpy daha çok node ve kod üzerinden yürüyor. İstediğin karakter ve modelleri kafanda ki sahneleri Daz Studio ve Renpy ile yapabilirsin rahatça. Blender vs uğraşmana gerek yok, gördüğümüz çoğu renpy motoru kullanan oyunlar DAZ3D ile yapılıyor. Blender elbette işini görür ama tek amacın oysa daha kolay alternatife başvurabilirsin. Daz hakkında tonlarca tutorial ve asset var internette kendim kullanmıştım zamanında hepsini, renpy hakkında ise pek fikrim yok ama muhtemelen araştırılırsa o da bulunabilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir kafanıza takılan bir şeyler olursa lütfen etiketlemekten çekinmeyin.🙂

Geri
Yukarı