Çözüldü Blender ışıklar görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: i5-3340 3.10 GHZ
GPU: Amd Radeon R7 240
MotherBoard: H61M-DS2 4.0
RAM: 1x4 4GB DDR3 1333 MHZ
Blender programında yeniyim projem için ışıklandırma gerekiyor fakat ışığı eklediğim halde image renderda ya da çalışma ortamında görünmüyor. Yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Işığı 3D cursorun bulunduğu noktaya ekliyor biliyorsunuz değil mi ? Viewportta görünmemesini anladım Solid modda olabilirsiniz falan da renderda görünmemesi için bir objenin içerisinde vs. yaratmanız gerekiyor ışığı.

Ekran görüntüsü 2022-10-21 104653.png

Sağ üstten render view seçili olduğundan emin olun.
Yine sağ üst pencereden işaretlediğim kamera simgesi renderda görünme (çalışma) ayarı.
Başka bir ihtimal çok büyük bir sahnede çalışıyorsanız default güç ayarı sahneye yetmiyor olabilir. Gücü arttırın.

Fakat default olarak Shift+A ile bir ışık eklediğinizde mesela kamera simgesi zaten aktiftir ışığın çalışmaması için ekstra bir çaba göstermeniz lazım.
Işığı 3D cursorun bulunduğu noktaya ekliyor biliyorsunuz değil mi ? Viewportta görünmemesini anladım Solid modda olabilirsiniz falan da renderda görünmemesi için bir objenin içerisinde vs. yaratmanız gerekiyor ışığı.

Ekran görüntüsü 2022-10-21 104653.png

Yine sağ üst pencereden işaretlediğim kamera simgesi renderda görünme (çalışma) ayarı.
Başka bir ihtimal çok büyük bir sahnede çalışıyorsanız default güç ayarı sahneye yetmiyor olabilir. Gücü arttırın.

Fakat default olarak Shift+A ile bir ışık eklediğinizde mesela kamera simgesi zaten aktiftir ışığın çalışmaması için ekstra bir çaba göstermeniz lazım.

Çözüm
Işığı 3D cursorun bulunduğu noktaya ekliyor biliyorsunuz değil mi? Viewportta görünmemesini anladım Solid modda olabilirsiniz falan da renderda görünmemesi için bir objenin içerisinde vs. yaratmanız gerekiyor ışığı.

Eki Görüntüle 1549568

Fakat default olarak Shift+a ile bir ışık eklediğinizde mesela kamera simgesi zaten aktiftir ışığın çalışmaması için ekstra bir çaba göstermeniz lazım.

Teşeşkürler render View'de değilmişim.

Yeni konular

Geri
Yukarı