Çözüldü Blender texture görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KerevizSapı

Hectopat
Eklediğim texture normalde gözükmesi gerektiği gibi gözükmüyor. Youtube'u/Google'ı aradım taradım fakat bir çözüm bulamadım. Normalde ok ile gösterdiğim yerdeki gibi durması gerekirken benimki dümdüz kahverengi kalıyor. Daha anlaşılır olması için görseli aşağıya ekliyorum.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    237,7 KB · Görüntüleme: 57
Çözüm
Texture Coordinate UV'ye bağlı sanırım objenin Uvmapini açmadınız bu yüzden oluyor.

-Objeyi seçip Edit moda girin
-Face modda A'ya basarak bütün faceleri seçili hale getirin
-U'ya basıp Smart UV Project basın

1695998243309.png

Aslında Meshe göre farklı seçenekler de seçilir seamları kendiniz de atmanız gerekebilir ama bu en azından problemin yerini gösterir size.

Veya Texture Coordinate node'unda UV yerine Object veya Generated seçin.
Texture Coordinate UV'ye bağlı sanırım objenin Uvmapini açmadınız bu yüzden oluyor.

-Objeyi seçip Edit moda girin
-Face modda A'ya basarak bütün faceleri seçili hale getirin
-U'ya basıp Smart UV Project basın

1695998243309.png

Aslında Meshe göre farklı seçenekler de seçilir seamları kendiniz de atmanız gerekebilir ama bu en azından problemin yerini gösterir size.

Veya Texture Coordinate node'unda UV yerine Object veya Generated seçin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Texture coordinate UV'ye bağlı sanırım objenin uvmapini açmadınız bu yüzden oluyor.

-Objeyi seçip edit moda girin.
-Face modda a ya basarak bütün faceleri seçili hale getirin.
-u ya basıp Smart UV project basın.

Eki Görüntüle 1961345

Aslında meshe göre farklı seçenekler de seçilir seamları kendiniz de atmanız gerekebilir ama bu en azından problemin yerini gösterir size.

Veya texture coordinate Node'unda UV yerine object veya generated seçin.

Merhaba, çok teşekkür ederim. Evet, UV Map'i açmamışım. Sorunu dediğiniz gibi çözebildim. :)

Geri
Yukarı