Çözüldü Blender sürüm fark etmeksizin menüler görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

themperr0r

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, problemim basit görünen fakat internette aradığımız yanıtı bulamadığımız türden bir problem. Öncelikle şunu belirteyim eski ve yeni versiyonları denedim ve sorunun çözülmedi. 2. fotoğrafta da olduğu gibi menüler işlevsel fakat görünmüyorlar. Silip kurmayı, dosya denetlemeyi de denedim fakat işe yaramadılar. Sizin bu konuda bir öneriniz varsa denemekten bir şeyler kaybetmeyeceğimi düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• blendererror.png
    blendererror.png
    279,9 KB · Görüntüleme: 38
  • blendererrorwithtoolbox.png
    blendererrorwithtoolbox.png
    286,9 KB · Görüntüleme: 37
Çözüm
İnternette bulduğum bir cevaba göre menülerde yazı çıkmaması grafik kartınızın Blender'ın desteklemediği bir jenerasyona ya da sürücülerinin güncel olmamasına bağlı. Çok mantıklı gelmeyebilir ancak sorununuzu çözme ihtimali bulunuyor.

Ayrıca bir Reddit kullanıcısı da sürücülerini güncellediğinde bu sorunun düzeldiğini belirtmiş. Hatta sadece güncellemenin değil tamamen kaldırıp yeniden kurmanın etkili olduğunu eklemiş.
Merhaba, problemim basit görünen fakat internette aradığımız yanıtı bulamadığımız türden bir problem. Öncelikle şunu belirteyim eski ve yeni versiyonları denedim ve sorunun çözülmedi. 2. fotoğrafta da olduğu gibi menüler işlevsel fakat görünmüyorlar. Silip kurmayı, dosya denetlemeyi de denedim fakat işe yaramadılar. Sizin bu konuda bir öneriniz varsa denemekten bir şeyler kaybetmeyeceğimi düşünüyorum.

1. si portable olarak indirin (zaten portable ise setup) 2. si dosyayı farklı bir ekran kartıyla açmayı deneyin 3. sü ayarlara girebiliyorsanız eğer bazı GUI ayarlarını değiştirin düzelir belki.

Ekran kartı driverlerini silip tekrar kur.
Windows içinde sfc ve Dism restorehealth kullan.

İnternette bulduğum bir cevaba göre menülerde yazı çıkmaması grafik kartınızın Blender'ın desteklemediği bir jenerasyona ya da sürücülerinin güncel olmamasına bağlı. Çok mantıklı gelmeyebilir ancak sorununuzu çözme ihtimali bulunuyor.

Ayrıca bir Reddit kullanıcısı da sürücülerini güncellediğinde bu sorunun düzeldiğini belirtmiş. Hatta sadece güncellemenin değil tamamen kaldırıp yeniden kurmanın etkili olduğunu eklemiş.

Çözüm
Ekran kartı sürücülerini silip tekrar kur.
Windows içinde SFC ve DISM restorehealth kullan.

DDU kullanmadan önce güncelleme varsa ona bir bakmak isterim olmadı silip tekrardan yükleyeceğim.

Güncelleme işe yaramazsa silip tekrardan yüklerim, teşekkür ederim.

1. si portable olarak indirin (zaten portable ise setup) 2. si dosyayı farklı bir ekran kartıyla açmayı deneyin 3. sü ayarlara girebiliyorsanız eğer bazı GUI ayarlarını değiştirin düzelir belki.

Ayarlar ekranı ana ekrandan da fena. Hem yazılar görünmüyor hem de cursor yanlış yerlere tıklıyor. ^-^

Evet sorunu çözmüş bulunmaktayız. Fark ettim ki Windows benim ekran kartı sürücülerimin üzerine otomatik olarak kendi sürücülerini kurmuş. DDU ile sürücüleri güvenli modda kaldırdım ve hemen ardından tekrar kurdum. Sorun çözülmüştür, yanıtlarınız ve ayırdığınız vakit için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• fixederrorthxforall.png
    fixederrorthxforall.png
    335,9 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı