Blender mor render sorunu

Merchrior

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bu aralar animasyon işlerine merak sardım. Blender kullanıyorum eskiden bir iki kullanmışlığım vardı ama ilk defa karşılaştığım bir sorun var. Her şey tamam işimi bitiriyorum, animasyonlar bitmiş, render Preview'de bir de görüyorum ki her şey mor. Mor renk Blender textureları bulamadığında olur ama kullandığım texture da normal renk. Herhangi bir Custom texture değil. Objelerin mor renk görünümünü hallettim ama 1. kareden sonra ettaftaki her şey yine mor oluyor. Arkaplanı hangi renk yaparsam 1. kareden sonra her şey o renge dönüşüyor. Nedenini anlayamadım yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Frame alanında tüm karaleri seçip ardından texture alanında texture default deyin sorun düzelmesi lazım ve kullandığınız Blender sürümünü söylerseniz daha iyi yardımcı oluruz.
Bu sorunun sebebi find missing texture hatası olması lazım Blender 2.80 sürümü ile gelen olay bu tekrar objeyi seçip kaynak Texture'ı seçiniz.
Bu videoyu izleyerek sorununuzu çözebilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güncel Blender sürümünü kullanıyorum. Custom texture kullanmadığım için videodaki yöntemde hangi dosyayı seçiceğimi bilmiyorum. Sadece objeye material ekleyip rengini değiştirdim ama aynı hala etraf arkaplan rengi oluyor.

Not: Ayrıca materiallerde subsurface rengini de değiştiremiyorum o da her zaman mor.

Son düzenleme:
Bende de aynı sorun var nasıl çözdünüz acaba?
Güncel Blender sürümünü kullanıyorum. Custom texture kullanmadığım için videodaki yöntemde hangi dosyayı seçiceğimi bilmiyorum. Sadece objeye material ekleyip rengini değiştirdim ama aynı hala etraf arkaplan rengi oluyor.

Not: Ayrıca materiallerde subsurface rengini de değiştiremiyorum o da her zaman mor.

Kaybolan dosyaları bulma işleminde düzelmediyse, sağda word sekmesinde surface atıp sildiysen de aynı durum oluyor, color kısmından farklı seçenekleri seçenerek deneyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı