Blender renderleri çamurlu gibi gözüküyor

swindlerangel

Decapat
Daha fazla  
Blender'da animasyon yapmaya çalışıyorum Blender RX580 ekran kartımı görmüyor ve render ayarını ne kadar ayarlarsam ayarlayayım ya çamurlu gibi ya da nokta nokta oluyor. Onun adını unuttum sorun denoise de Denoise'yi kapatıp da sampleleri 4000 civarı yaparsam düzgün render alıyorum fakat 7 saatlik bir süre istiyor ve sadece 1 frame için Denoise'yi kapatmazsam da böyle oluyor:

1674404309152.png

Yardım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Render almak istediğiniz çözünürlük çok mu yüksek ? 4K mesela ?

4000 sample çok yüksek bir değer aldığım renderlarda 750 sample üzerinde ben bir fark görmüyorum açıkçası.

Sahnede kaç ışık kaynağı var ve kaç poligon var ?

Makinenizin Cpu ve Ram değerleri neler ?

Yukarda yazdıklarımın kombinasyonu render sürenizi etkileyen şeyler. Bunları kendi makinenize uygun şekilde ayarlamanız gerekli.

Gönderdiğiniz örnekteki sorun Denoise kaynaklı. Şahsen ben denoise kullanmıyorum çünkü bazen materyal üzerindeki normal map detaylarını siliyor çok yumuşak bir görüntü veriyor.

İlla kullanmanız gerekiyorsa şu şekilde Compositor den kullanmanızı tavsiye ederim.

Render motoru seçtiğiniz kısımda denoise özelliğini kapatıp composing kısmında şunu bir deneyin bakalım sonuç nasıl olacak.

Sağ taraftan kırmızıyla işaretlediğim tikleri açmayı unutmayın.

1674441096858.png

ek olarak eevee de render almayı denediniz mi ?

Render almak istediğiniz çözünürlük çok mu yüksek? 4K mesela?

4000 sample çok yüksek bir değer aldığım renderlarda 750 sample üzerinde ben bir fark görmüyorum açıkçası.

Sahnede kaç ışık kaynağı var ve kaç poligon var?

Makinenizin CPU ve RAM değerleri neler?

Yukarıda yazdıklarımın kombinasyonu render sürenizi etkileyen şeyler. Bunları kendi makinenize uygun şekilde ayarlamanız gerekli.

Gönderdiğiniz örnekteki sorun denoise kaynaklı. Şahsen ben denoise kullanmıyorum çünkü bazen materyal üzerindeki normal map detaylarını siliyor çok yumuşak bir görüntü veriyor.

İlla kullanmanız gerekiyorsa şu şekilde compositorden kullanmanızı tavsiye ederim.

Render motoru seçtiğiniz kısımda denoise özelliğini kapatıp composing kısmında şunu bir deneyin bakalım sonuç nasıl olacak.

Sağ taraftan kırmızıyla işaretlediğim tikleri açmayı unutmayın.

Eki Görüntüle 1641864

Ek olarak eevee de render almayı denediniz mi?

Teşekkürler zamanım olunca deneyeceğim.

Geri
Yukarı