Blender 3D deniz animasyonu çalışmam

Snkbnacezeri

Hectopat
Makaleler
6
Yağmur ve deniz animasyonu (dalga, hareket), 2 farklı sis efekti, şimşek efekti, ses efekti, 4 farklı ışıklandırma ve denizde 8 farklı Shader Editor özelliği vardır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yağmur ve deniz animasyonu (dalga, hareket), 2 farklı sis efekti, şimşek efekti, ses efekti, 4 farklı ışıklandırma ve denizde 8 farklı Shader Editor özelliği vardır.

Çok güzel olmuş hocam ancak 2.animasyondaki elektrik çarpımı bana pek gerçekçi gibi gelmedi. Ama maksimum böyle yapılıyorsa cidden güzel olmuş

Çok güzel olmuş hocam ancak 2.animasyondaki elektrik çarpımı bana pek gerçekçi gibi gelmedi. Ama maksimum böyle yapılıyorsa cidden güzel olmuş
Evet Şimşek efekti aydınlıktan ötürü çok sırıtmış gibi duruyor onu aslında deneme amaçlı koymuştum yoksa bulunduğu havaya ve ortama uygun bir model değil tamamen deneme amaçlı koymuştum animasyon içerisinde bulunmuş bende bozmadım. Şimşeğe dallar ekleyebiliyorsun sonra onları birleştirip iç ışıklandırma ve dış yansıma efektleri vererek tabi bunun yanında yanıp sönmeler ile farklı havalar katılıyor.

Ayrıca 32 tane Shader ve Modifier özelliği kullandığım realistik kan efekti çalışmam. 3 farklı ışıklandırma ve sis efekti de vardır. Duvarlarda kırılmış fayans dokusu onun yüzeyine de Shader Editör ile ıslaklık efekti ve yosun dokusu ekledim.
kanlokoridor.png

Son düzenleme:
Evet şimşek efekti aydınlıktan ötürü çok sırıtmış gibi duruyor onu aslında deneme amaçlı koymuştum yoksa bulunduğu havaya uygun bir model değil tamamen deneme amaçlı koymuştum animasyon içerisinde bulunmuş bende bozmadım.

Ayrıca 32 tane shader ve modifier özelliği kullandığım realistik kan efekti çalışmam. 3 farklı ışıklandırma ve sis efekti de vardır. Duvarlarda kırılmış fayans dokusu onun yüzeyine de shader editör ile ıslaklık efekti ve yosun dokusu ekledim.
Eki Görüntüle 1347478

Çok güzel olmuş yansıma küçük gölgeler kan effekti falan.

Çok iyi çalışmalar, ben de yavaş yavaş 3D'ye geçmeyi düşünüyorum ama Blender ve C4D arasında kaldım. Siz hangisini tavsiye edersiniz?

Bu arada şimşeğe hafif bir blur ve glow verirseniz çok daha iyi olabilir, keskin olduğu için bir tık sırıtmış o kadar, onun haricinde dalgalanma vs, ambiyans gerçekten iyiymiş

Kan olan çalışma harika, Outlast'ı anımsattı ortam, gerçekten çok iyi 👍

Çok iyi çalışmalar, ben de yavaş yavaş 3D'ye geçmeyi düşünüyorum ama Blender ve C4D arasında kaldım. Siz hangisini tavsiye edersiniz?

Bu arada şimşeğe hafif bir blur ve glow verirseniz çok daha iyi olabilir, keskin olduğu için bir tık sırıtmış o kadar, onun haricinde dalgalanma vs, ambiyans gerçekten iyiymiş

Kan olan çalışma harika, Outlast'ı anımsattı ortam, gerçekten çok iyi 👍
Yani bana göre tabi ki de Blender çünkü bu program da özellik bitmez :) çok geniş ve sürekli gelişen yani güncel bir program. Tabi bu işi bilmeyenler için Blender diğer programlara nispeten çok geniş ve özelliği bol olduğu için arayüzü karmaşık ve zor gelebiliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı