Blender yamukluk nasıl hizalanır?

TheMurderK

Hectopat
Daha fazla  
Screenshot_2.png

Bu yamukluğu nasıl hizalayabilirim bilgisi olan var mı? =)

Ekran görüntüsü 2022-08-21 030431.png

Yukarıdaki snap seçeneklerinden vertex'i seçin, sonra g x (y,z duruma göre değişir ) ile vertexleri kaydırırken mouse imlecini hizalamak istediğiniz vertex'lere getirip ctrl tuşunu basılı tutun istediğiniz vertex'lerin hizasına kilitleyecektir.

Machine tools kullanmanızı tavsiye ederim bu tarz işlemleri çok kolaylaştıran özellikleri var mesela size göstermek için yukardan menülerden ss aldım fakat ben bunu kendim yapmak istediğimde align tools sayesinde çok rahat yapabiliyorum.
asd.png

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1492569

Yukarıdaki snap seçeneklerinden vertex'i seçin, sonra g x (y,z duruma göre değişir ) ile vertexleri kaydırırken mouse imlecini hizalamak istediğiniz vertex'lere getirip ctrl tuşunu basılı tutun istediğiniz vertex'lerin hizasına kilitleyecektir.

Machine tools kullanmanızı tavsiye ederim bu tarz işlemleri çok kolaylaştıran özellikleri var mesela size göstermek için yukardan menülerden ss aldım fakat ben bunu kendim yapmak istediğimde align tools sayesinde çok rahat yapabiliyorum.Eki Görüntüle 1492570
çok teşekkür ederim acaba ders veriyormusunuz? :D

Rica ederim, ders verecek kadar yetkin olduğumu sanmıyorum 3d konusuna. Sadece hardsurface konusunda kendini geliştirmeye çalışan bir amatörüm. Soran ilk kişi değilsiniz tutorial hazırlama fikri var aklımda fakat bu da bir yol haritası ve epey bir mesai isteyen birşey, şu an benim kafa başka yerlerde açıkçası.

Fakat aklınıza takılan çözemediğiniz sorunları çekinmeden sorun bunun için yazışıyoruz neticede burada elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz. İyi çalışmalar diliyorum. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı