Blender nasıl ögrenilir?

Makaleler
1
Yer
Türkmenistan
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci programmist(programci, yazilimci), 3DS MAX ögrencisi
Selam herkese. Ben Windows 8.1, 2 GB RAM, 2.16 GHz bilgisayar kullanıyorum. Bu bilgisayarda Blender'in eski surumlerinden birini indirsem, nasıl olur kolaylikla 3D modelleme ve animasyon yapabilir miyim? Onceden Blender kullandim ama cok zormus birakdim. Ama simdi yeniden kullanmak istiyorum. Nasil ogrenirim?

Eski ve yeni sürümler arasında bayağı fark oluyor. 2 GB la ızdırap çekersin. Yeni bilgisayar alınız.
Eski surum kullansam bile calisamazmiyim?

Maalesef yeni bilgisayar alamam.

Son düzenleme:
Selam herkese. Ben Windows 8.1, 2 GB RAM, 2.16 GHz bilgisayar kullanıyorum. Bu bilgisayarda Blender'in eski surumlerinden birini indirsem, nasıl olur kolaylikla 3D modelleme ve animasyon yapabilir miyim? Onceden Blender kullandim ama cok zormus birakdim. Ama simdi yeniden kullanmak istiyorum. Nasil ogrenirim?

Bunları karşılamıyorsa 2.90 üstünü çalıştıramazsın.

2.8x veya 2.75 çalışabilir ancak arayüzü ve geneli çok yetersiz kalır işlerin için. 3-4 obje vesaire'den sonra çökebilir.

RAM ekleme şansınız varsa 8 GB RAM yaparsanız iyi olabilir.

RAM ekleme şansınız varsa 8 GB RAM yaparsanız iyi olabilir.
RAM ekleme şansim maalesef yok.

Şimdide o yukarda soyledigim sistemdeyim. Internetden 5 mb lik cok iyi modellenmis araba modelini import yapdim, kolaylikla edit ve animation yapabiliyorum. Yani sorun cikmadi. Yanina o arabanin 4-5 kopyasinida yapdim sorun yok. Iyi calisiyor Blender.

RAM ekleme şansim maalesef yok.

Şimdide o yukarda soyledigim sistemdeyim. Internetden 5 mb lik cok iyi modellenmis araba modelini import yapdim, kolaylikla edit ve animation yapabiliyorum. Yani sorun cikmadi. Yanina o arabanin 4-5 kopyasinida yapdim sorun yok. Iyi calisiyor Blender.
Blender nereden öğreniyorsun ben de öğrenmek istiyorum fakat başlayınca devamı gelmiyor çok karışık geliyor bana.

Youtube videolarini izliyorum, wikipedia yazilarini okuyorum, pratik yapiyorum, vb. ogrenmesi zor o yuzden bende ara verdim.

Blender nereden öğreniyorsun ben de öğrenmek istiyorum fakat başlayınca devamı gelmiyor çok karışık geliyor bana.
Blender sanıldığının aksine kolay aslında. Hatta kullanılması en kolay 3d yazılımdır kendisi. Arayüz tasarımı (kendi fikrim) ise oldukça modern, sade ve basit şekilde yapıldığı için çoğu insan daha hızlı öğrenebilir, neyin nerede olduğu kolaylıklıkla bulabilir. 2015, 2016, 2017 yıllarında olsaydık eğer "kolay" diye nitelendirmezdim ancak 2018 yılı ile birlikte her geçen gün daha çok ilgi görerek popilerliğini arttırdı. Geliştiricilerin çok büyük bir katkısı var tabi. Neyse bu popilerliği sayesinde internet üzerinde veya youtube üzerinde sayısız kaynak, bilgi, öğreticilere ulaşabilirsiniz. Kolay olarak görmemin en büyük sebebi bu aslında. Bir şey hakkında ne kadar çok geniş bir bilgi varsa öğrenilmesi çok daha hızlıca olur öyle değil mi :)

Yeni konular

Geri
Yukarı