Blender'da modellediğim yapı çok yer tutuyor

my last mistake

Hectopat
Bunun nedeni nedir arkadaşlar. Çok fazla obje var tamam ama düşük polygon yani aşağıda da görebilirsiniz 9 milyon face, aynısını 3dsmax'de yaptım 170 mb tutuyor. Yani Blender'da şu modellediğim yapı 2 gb neredeyse neden böyle?

Bunu ikinci nesil i7 2670, gt540, ekran kartı ve 8 gb Casper Laptop'ta modellemiştim. İnanın açılması bir ara neredeyse yarım saat sürdü.

Şu an Ryzen 3200 apu 16 gb ram bilgisayar aldım zar zor, 10 dakika sürmedi açılması ama yine de kasıyor tabi ki.

O zaman böyle olacaksa, Blender'da fazla objeli modelleri modellemenin pek anlamı yok gibi ya da ben mi yanlış yapıyorum anlamadım gitti.

Bir de texture, materyal falan eklesek yandık o zaman.

Dosya Ekleri

• kated.jpg
    kated.jpg
    127,5 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Tam olarak neden bilmiyorum sorduğunun sebebini ama şunu önereyim çalıştığın dışında tüm pencerelerde wireframe moda al çıkarken hepsini wireframe moda al baya rahatlatır giriş çıkışını.

Tam olarak neden bilmiyorum sorduğunun sebebini ama şunu önereyim çalıştığın dışında tüm pencerelerde wireframe moda al çıkarken hepsini wireframe moda al baya rahatlatır giriş çıkışını.

Sağ ol zaten wireframe modda ama değişen bir şey olmaz ve yokta her şeyi denedim:). Wireframe'de de aynı kasma ve geç açılma var. Sonuçta çok obje nedenli, wireframe'de bir etki etmiyor ve etmez.:)

Sadece ssd'den dolayı erken açıldı aslında, diğerinde hdd vardı. İşte 9 milyonu okumanın hızından mıdır çok objeden midir çözemedim gitti.

Yeni konular

Geri
Yukarı