BlendOS içerisindeki Container'da sudo komutu nasıl kullanılır?

Focal Fossa

Hectopat
Makaleler
3
BlendOS içerisindeki Kali Container'da Sudo ile işlem yapamıyorum erişim engelleniyor. Sudo komutunu kullanabilmem için herhangi bir çözüm var mı? Ana sistem immutable olduğu için gerek yok fakat containerlarda kullanmam gerekiyor.

BlendOS içerisindeki Kali Container'da Sudo ile işlem yapamıyorum erişim engelleniyor. Sudo komutunu kullanabilmem için herhangi bir çözüm var mı? Ana sistem immutable olduğu için gerek yok fakat containerlarda kullanmam gerekiyor.

Container içinde root hesabıyla giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Onun haricinde öncelikle container içinde sudo yüklü mü kontrol edin. Ardından kullanıcıyı sudoya eklemeniz gerek. Onun için de sudo usermod -aG sudo kullaniciadi komutunu girmeniz gerekli.

Container içinde root hesabıyla giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Onun haricinde öncelikle container içinde sudo yüklü mü kontrol edin. Ardından kullanıcıyı sudoya eklemeniz gerek. Onun için de sudo usermod -aG sudo kullaniciadi komutunu girmeniz gerekli.
Kullanıcı zaten sudoda. Sudo komutu her yerde çalışıyor ama ne container içerisinde ne de ana sistemde sudo ile bazı işlemleri yapamıyorum. Örneğin kali container'da sudo ile çalıştırılacak bazı toollar erişim hatası veriyor ya da ...not found diyor. Neyse başka bir distroya geçeceğim. Olmayacak BlendOS ile, distrobox'tan devam.Uğraşacak çok vaktim yok şu an. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı