İnceleme Blitzwolf BW-KB2 Gateron Optical Yellow

15 Subat'ta Banggood'dan vergi ve kargo dahil 678TL'ye satin aldim, dun (24 Subat) elime ulasti. Biraz kullandiktan sonra kisa bir inceleme yapmak istedim.

Kutusundan klavye, kablosu, ve tus basligiyla anahtar cikarma aparatlari cikiyor. Klavye sadece plastik bir posetin icinde oldugu icin pek saglam durmuyordu ama bir cizik bile bulamadim.

Tus basliklari ABS, kasa plastik malzeme ve ustu aluminyum. Esneme, gicirdama gibi bir durum yok.

Tus basliklarinda bazi lejantlar orantisiz, bir harfin boyutu buyukken digeri kucuk ve pek de iyi cizilmemisler maalesef.

Anahtarlarda yay sesi var, bos bir kasayla da birlesince tum odaya yanki yapiyor. Kasaya kopuk koymama ragmen hala duyuluyor. Yaylari lubelamadan gecmeyecek. Film koymak da gerekli gibi, anahtarlar cok sallaniyor. Hissiyatlari ise gayet guzel, sadece biraz hassaslar ama bunu goze alarak satin aldim.

Stabilizerlar gercekten berbat, lube ile gececek bir berbatlik da degil, cope atip yenisiyle degistirmelik bir berbatlik. Daha ne diyebilirim bilmiyorum, hic koymasalarmis. Bir tarafina bastirdigimda diger tarafi cikiyor, sadece spacebar icin degil hepsi icin gecerli bu durum. Seslerini de anliyorsunuzdur.

Isiklandirmasi hakkinda birkac yorum gormustum Sosyal'de, izledigim incelemelerde ben de biraz kisik oldugunu hissetmistim ama yanilmisim. Isiklandirmasi gayet yeterli. Multimedya lejantlari shine-through degil, tek begenmedigim kisim bu.

Yazilimini bin kere denedim ama bir turlu calistiramadim, belki bilgisayarim sorunludur. Cok da ihtiyacim yok, klavye uzerinden makro atamasi yapip isiklandirmayi degistirebiliyorsunuz. Yine de eksi mi derseniz eksi.

Klavye zaten yuksek, ayaklarini da actigimda dik bir yokus gibi oluyor. Iki turlu de pek rahat degil.

Bu fiyatta oldugu icin iyi ama bir klavye olarak kotu, 5/10 diyelim.

Telefonumun kamerasi bozuk oldugu icin resim cekemedim maalesef. Banggood'daki resimde dogru olmayan durumlar var. Gosterildigi gibi karakterlerin hepsi buyuk degil, sadece ilk karakter buyuk. "ENTER" yerine "Enter", "INS" yerine "Ins" yaziyor ve benzeri. Ayrica Windows tusunda Windows logosu, Menu tusunda da klasik menu isareti var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı