Blockchain için sadece JavaScript kullanabilir miyim?

Nazo_2004

Decapat
Daha fazla  
Fronted Flutter kullanıyorum backend olarak JavaScript kullanmak istiyorum.

Sadece JavaScript kullanarak blockchain akıllı sözleşmeleri yazabilirim?

JavaScript ile tüm backend kullanabiliri miyim?

Fronted Flutter kullanıyorum backend olarak JavaScript kullanmak istiyorum.

Sadece JavaScript kullanarak blockchain akıllı sözleşmeleri yazabilirim?

JavaScript ile tüm backend kullanabiliri miyim?
Hocam JavaScript'i Blockchain Sözleşmelerinde kullanabilirsiniz ama C++ bu konuda en fazla kullanılan programlama dili.

Back end için de Python, Ruby kullanılan diller arasında ama Java da kullanılıyor.

Hocam JavaScript'i Blockchain Sözleşmelerinde kullanabilirsiniz ama C++ bu konuda en fazla kullanılan programlama dili.

Back end için de Python, Ruby kullanılan diller arasında ama Java da kullanılıyor.

Sözleşmelerde kullanır ama tüm backend için JS yetersiz bence.

O zaman ne yapmalıyım?

Java ve C++ bilmelisin veya bilen birisiyle ortak olmalısın.

Sözleşmelerde kullanır ama tüm backend için JS yetersiz bence.

Java ve C++ bilmelisin veya bilen birisiyle ortak olmalısın.
Evet hocam hepsi için yetersiz ama arkadaş kullanabilir miyim diye sorduğu için o soruya cevap verdim. Fakat C++, Python ve JS; bu üçünü bildikten sonra da kimse ile ortak olarak çalışmak zorunda kalmazsınız.

Yazabilirsin tabii lakin çok daha fazlasını Solidity ile yapabilirsin.
Solidity zaten JS tabanlı bir dil, çok benziyorlar. İyi derecede JS biliyorsan Solidity'i çok rahat öğrenirsin.
Aynı zamanda şu an Smart Contract için Go, Rust gibi dilleri gerisinde bırakmış bir dil Solidity.

1 şeyde sorcam.

blockchain uygulamasında bütün verilerimiz blockchain depolanıyor değil mi?
Dijital Defter diye bir sistem kullanılıyor. Her veri tek bir yerde değildir. Dağıtık ve şifrelenmiş biçimde saklanır. Blockchainde, işlemler blok olarak deftere eklenir ve önceki blokla bağlantılı ve bu da block zincir oluşturuyor.

Yazabilirsin tabii lakin çok daha fazlasını Solidity ile yapabilirsin.
Solidity zaten JS tabanlı bir dil, çok benziyorlar. İyi derecede JS biliyorsan Solidity'i çok rahat öğrenirsin.
Aynı zamanda şu an Smart Contract için Go, Rust gibi dilleri gerisinde bırakmış bir dil Solidity.
backend işleri için sadece solidity kullanmak yeterli mi ?

Geri
Yukarı