Blog sitesi nasıl yapılır?

1 - Yeterli bilgiye sahip olmadan pek mümkün değil. WordPress gibi servisleri kullanabilirsiniz.
2 - Bu alan adlarının anlamları bulunmaktadır ve alan adındaki kısaltma sitenin amacını temsil etmektedir. Örneğin "COM" alan adının açılımı "Commercial" yani "Ticari"dir. Ancak pek umursayan olduğunu sanmıyorum. Alan adı seçimi yapmadan önce araştırma yapın. SEO konusunda büyük etkilere sahip olduğunu duydum. Ek olarak insanların aklında yer etmiş alan adlarından tercih etmenizi öneririm.
VDS kullanıyorum alan adını VDS aldığım yerden almayı düşünüyorum.
VDS için ek olarak alan adı da almanız gerekmektedir. Hosting şirketi sunmuyorsa cPanel gibi yönetim sistemlerine VDS üzerinde sahip olamayacaksınız. Ayrıca sitede kullanılan programlama diline göre Linux gibi ayrı işletim sistemlerinin tercih edilmesi gerekebilir. Bunlara da hakim olmalısınız.

Örneğin "COM" alan adının açılımı "Commercial" yani "Ticari"dir. Ancak pek umursayan olduğunu sanmıyorum. Alan adı seçimi yapmadan önce araştırma yapın. SEO konusunda büyük etkilere sahip olduğunu duydum. Ek olarak insanların aklında yer etmiş alan adlarından tercih etmenizi öneririm.
Günümüzde anlamına çok dikkat eden olduğunu sanmıyorum. Eskiden dikkat ediliyordu lakin artık tercih gibi bir şey.
Peki hazır blog site script var mı?

( Şu an başka bir proje üzerine çalışıyorum hazır olması benim için iyi olacaktır. )
Araştırırsanız illa ki bir kaç örnek bulursunuz lakin telif hakkı vs. olayları olabilir.

1 - yeterli bilgiye sahip olmadan pek mümkün değil. WordPress gibi servisleri kullanabilirsiniz.
2 - bu alan adlarının anlamları bulunmaktadır ve alan adındaki kısaltma sitenin amacını temsil etmektedir. Örneğin "com" alan adının açılımı "commercial" yani "ticari"dir. Ancak pek umursayan olduğunu sanmıyorum. Alan adı seçimi yapmadan önce araştırma yapın. SEO konusunda büyük etkilere sahip olduğunu duydum. Ek olarak insanların aklında yer etmiş alan adlarından tercih etmenizi öneririm.

VDS için ek olarak alan adı da almanız gerekmektedir. Hosting şirketi sunmuyorsa cPanel gibi yönetim sistemlerine VDS üzerinde sahip olamayacaksınız. Ayrıca sitede kullanılan programlama diline göre Linux gibi ayrı işletim sistemlerinin tercih edilmesi gerekebilir. Bunlara da hakim olmalısınız.

Yeterli bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum sadece alan adı konusunda bilgim yoktu teşekkür ederim.
Günümüzde anlamına çok dikkat eden olduğunu sanmıyorum. Eskiden dikkat ediliyordu lakin artık tercih gibi bir şey.

Araştırırsanız illaki birkaç örnek bulursunuz lakin telif hakkı vs. olayları olabilir.

Discord kullanıyor musunuz aklıma takılan soru olursa oradan sorarım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı