Blogger üzerinden para kazanılıyor mu?

Leon Dayı

Hectopat
Makaleler
9
Yer
İstanbul, Türkiye
Blogger üzerinden para kazanılıyor mu? Kazanılıyor ise bu ne kadar TL ediyor acaba? Teknoloji blogu oluşturmak istiyorum. Bu blogda telefon incelemeleri, akıllı saat incelemeleri, bilgisayar incelemeleri ve yeni çıkan ya da çıkacak telefonları vs. paylaşmayı amaçlıyorum. Bir de Discord sunucusu açmak istiyorum bir nevi teknoloji forumu (Technopat gibi kategoriler) olacak orası da.

Ben yıllarca Blogger ile uğraştım, teknoloji dahil pek çok konuda farklı niş bloglarda içerikler hazırladım ama açık konuşmak gerekirse deneyim haricinde maddi bir getiri alamadım.

Kağıt üzerinde elbette para kazanma şansınız var, Adsense'i bağlıyorsunuz blogunuza vs. fakat verdiğiniz emeğe değmiyor, blogu özelleştirme seçenekleri çok az ve üstüne bunlar biraz uğraştırıcı. SEO konusunda "her ne kadar Google'ın servisi yine de öncelik tanıyor" dense de buna pek inanmıyorum. 2023 için çok geride kalmış bir sistem. Hobi amaçlı hala uğraşılabilir, son zamanlarda neredeyse Wordpress kalitesinde birkaç tema gördüm ama fazla bir getiri beklemeyin dediğim gibi. Sosyal medya gibi pek çok yerden trafik çekmeniz şart, sadece Google üzerinden hemen bir kitle oluşmuyor eskisi gibi.

Geri
Yukarı