Blogger üzerinden uygulama ile alakalı site veya resim koymak telif hakkına sebep olur mu?

Umut198

Decapat
Merhaba blogger üzerinden boş vaktimi değerlendirmek için bir blog sayfası açıp ücretli uygulamaların korsan olmayan, ücretsiz bir şekilde indirilebilen uygulama alternatiflerini yazmak istiyorum. Bu yazıları yazarken bu uygulama ile ilgili bir inceleme videosu veya uygulama içinden birkaç resim ya da sitenin linkini verirsem telif ile ilgili bir sorun olur mu? Yoksa bunları yazıma ekleyebilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün görseli telif hakkı olmaz pek. Ama başka siteden almak iyi değil. Kendiniz orjinal görsel yüklerseniz iyi olur. Elinizde yoksa görselleri değiştirip orjinalleştirilmiş gibi kullanabilirsiniz.

Ürün görseli telif hakkı olmaz pek. Ama başka siteden almak iyi değil. Kendiniz orjinal görsel yüklerseniz iyi olur. Elinizde yoksa görselleri değiştirip orjinalleştirilmiş gibi kullanabilirsiniz.
Örneğin kendim uygulamaya girip birkaç fotoğraf yükledim bunda bir sorun olmaz sanırım? Peki site veya youtube videosu linki koymamda bir sakınca var mıdır? Ve görselleri nasıl değiştirebilirim?

Peki bu resimlerden dolayı veya başka bir sebepten dolayı telif yedim bunun sonucunda sadece yazdığım yazı mı kaldırılır yoksa başka para cezası gibi bir sorun olur mu? Bir de telif yediğimi nasıl anlarım nereden bildirilir bu?
Siz kendiniz görsel ekleyince telif hakkı ihlali olmaz.
Blogger, biraz serttir. Telif ihlali olduğu zaman blogu komple kapatır.
WordPress blogu daha iyi olabilir.

Çok çok düşük bir ihtimal uygulamalarla alakalı telif sıkıntısı yaşarsınız hocam. Yüksek ihtimalle %99 falan yaşamazsınız ancak kesin konuşamayız. Ancak örneğin şu konuda kesin konuşabilirim çünkü gördüm, film-dizi afişlerini kullanmaya bile dava açan yapım şirketleri var. O sektör komple sıkıntılı. Ancak uygulama resimleri için böyle bir şey görmedim hiç.

Çok çok düşük bir ihtimal uygulamalarla alakalı telif sıkıntısı yaşarsınız hocam. Yüksek ihtimalle %99 falan yaşamazsınız ancak kesin konuşamayız. Ancak örneğin şu konuda kesin konuşabilirim çünkü gördüm, film-dizi afişlerini kullanmaya bile dava açan yapım şirketleri var. O sektör komple sıkıntılı. Ancak uygulama resimleri için böyle bir şey görmedim hiç.
Peki telif yersem bu bana nerden bildirilir Gmail üzerinden mi? Ve telif yiyince sadece ceza olarak yazım silinir veya bloğum mu kapatılır?

Peki telif yersem bu bana nerden bildirilir Gmail üzerinden mi?
Gmail üzerinden bildirilir, google o konuyu kaldırır. Ancak film şirketleri örneğin gmail üzerinden bildirilmez çünkü direkt dava açarlar(tazminat talep ederler amaçları en ufak bir şeyden bile para koparmak). Böyle app'ler falan genelde dijital lisanslarla telif atar sadece konun kalkar. Bunu tekrarlarsan defalarca kez, Blogger, yani Google komple blogunu siler.

Yeni konular

Geri
Yukarı