Bloody V3 farede anlık takılmalar

Stannex

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kullandığım fareyi 2015 yılında 100 liraya satın aldım. Kullanmakta olduğum mouse A4 TECH BLOODY V3. Mouseumdan aşırı memnunum değiştirme gibi bir fikrim yoktu ve aldığım zamandan beri 1 kez bile düşmedi veya zarar görebilecek bir durumla karşılaşmadı. Geçtiğimiz 1 haftaya kadar sorunsuz çalışmaktayken zaman zaman Windows ekranında donmalar yaşadım. İlk bunun donanımsal bir sorun olduğunu, kullanmakta olduğum SSD ve HDD aşırı dolduğundan sistemde kasmalar yaşandığını düşündüm. Fakat durumun bundan kaynaklanmadığını depolama birimlerini temizlediğim zaman fark ettim. Sonra bu sorun oynadığım oyunlarda da karşıma çıktı ve sorunun donanımsal olmadığını anlamış oldum. Çünkü oyun donmazken sadece mouseum saniyelik donmalar yaşıyordu. Şöyle ilginç bir durum var mouse bazen donduğunda nadiren Windows'un USB takma veya çıkartma sesi geliyor. İkisinden birisi çünkü iki ses gelmiyor tek ses geliyor. Çok nadiren geliyor ama bu ses. Sorunun mousedan kaynaklandığı konusunda yüzde 70 falan eminim fakat USB portlarımda bir sorun mu var acaba diye düşünmeden edemiyorum. Veya yazılımsal bir arza olabilir mi? Sorunun neden kaynaklandığını anlayabilmemin kesin bir yöntemi var mıdır?
Not:
Anakartım: Gigabyte B450M S2H.
Mouse USB 3.0 slotuna takılı.
Fark yaratacağını sanmıyorum ama mouse padimi de yazayim.
SteelSeries QCK heavy large.
Konu günceldir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı