Blu TV Kötü Görüntü Kalitesi

DenizG101

Hectopat
Arkadaşlar The Walking Dead 10. Sezon için Blu TV üyeliğine başladım fakat görüntü kalitesi bana kötü geldi, 720P'ye bile benzemiyor görüntü kalitesi bildiğimiz 480P sanki. SD ve HD arasında geçiş yapıyorum fakat iki görüntü kalitesi de birebir aynı herhangi bir farkları yok. Bu durum benimle mi alakalı? Yoksa Blu TV ile mi alakalı? Sorunun internet hızım da olduğunu düşünmüyorum kullandığım paket 24 Mbps fiber kablolu internet, şu anda aktif olarak Netflix ve Amazon Prime Video da kullanmaktayım bu dediğim platformlarda bütün yayınları 1080P FHD olarak izliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun Netflix ve Blutv'de bende de var. 100Mbit kullanıyorum Youtube'dan 8K bile izleyebiliyorum ama bu platformlarda görüntü çamur gibi oluyor. BehzatÇ.'yi arkadaşım torrentten indirip izliyordu ben Blutv'den, torrentteki kalite bile bendekinden daha iyi.

Bu senle alakalı çünkü benim BluTV'de gayet kaliteli görünüyor.
Eğer bu sorun benle alakalıysa neden Prime Video ve Netflix gibi platformlarda bu sorunu yaşamayıp sadece Blut TV'de yaşıyorum? Youtube'dan 720p bir video ile Blu TV'den HD bir filmi yada diziyi karşılaştırdığımda Youtube 720p video daha kaliteli gözüküyor.(1080p ile karşılaştırma yapmaya gerek bile yok)

Hort!
Evet, BluTV sansür uyguluyor.
Ve tekrar evet, BluTV'nin görüntü kalitesi kasıtlı olarak çok düşük.
Baktığınız zaman HD diyorlar ancak çoğu içerikte bit rate 2500-3000kbps civarında, yani 1080p değil 720p'nin alt limitinde.
Oysa ki 1080p için bit rate en az 4000kbps olmalı ki görüntü kaliteli olsun.
Tabi bu değerler 30fps için geçerli, 1080p 60fps'te en az 5000kbps bit hızı olmalı.

Netflix bu değerleri paketiniz dahilinde, cihazınız ve internet hızınız yeterli ise sağlıyor.
BluTV ise altyapısı yetersiz olduğu için sağlamıyor. Kasıtlı olarak vermiyor. Çünkü verirse sunucuları o kadar yükü kaldırmayacak ve görüntüde takılmalar, donmalar, kasmalar başlayacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı