Netflix'te görüntü kalitesi kötü

damndaniel

Kilopat
1646489301880.png

35 Mbps internete ve özel plan üyeliğine sahip olmama rağmen çamur gibi görüntü var. Hesap ayarlarından yüksek kaliteye çektim yine aynı. Korsan izlesem daha iyi görüntü verir. Sebebi nedir, çözümü var mıdır?

Sitenin tarayıcıdaki ayarlarını sıfırlayın, çerezlerini temizleyin tekrar deneyin. Netflix anlık hıza göre değil de zaman zaman en düşük bağlantıyı baz alıyor kalite ayarlamasında. Olmazsa Windows uygulamasını deneyin. Onda hep yüksek çözünürlük almıştım.

Sanırım tarayıcı modu bu. Birde uygulamadan deneyin, Netflix bazı filmlerde çok fazla sıkıştırma kullandığı için görüntü kalitesinde azalma olabiliyor, başka filmlerde de deneyin.
Sitenin tarayıcıdaki ayarlarını sıfırlayın, çerezlerini temizleyin tekrar deneyin. Netflix anlık hıza göre değil de zaman zaman en düşük bağlantıyı baz alıyor kalite ayarlamasında. Olmazsa Windows uygulamasını deneyin. Onda hep yüksek çözünürlük almıştım.
Chrome’den izliyorsan en fazla 720p destekliyor. Uygulamadan veya Edge Chromium üzerinden izlemeyi dene.
Tarayıcıdan deniyordum şimdi uygulama üzerinden deneyeceğim.

CTRL+alt+Shift+D basın çözünürlük gözüküyor. Microsoft Edge 4K ya da 1080P'ye kadar destekliyor diyorlardı. Belki eskiyse dizi 720p çekilmiştir. Bazen ilk açıldığında 1-2dk 640p civarı oluyor yavaş yavaş 1080P'ye yükseliyor. Ben Microsoft Store uygulamasından sorunsuz 1080p izliyordum olmadı onu deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı