Blue-Ray ile yazılmış DVD, DVD-Player'de görüntüsü nasıldır?

Ugur Srht

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda 1080p filmler var fakat her seferinde TV'ye bağlamak zor olduğu için tekrar tekrar izlediğim kaliteden feda ederek DVD'ye çekip player'dan izliyorum. Son zamanlarda iyice donma, takılma, ses kayması falan yapmaya başladı player.

Ben de düşündüm yeni bir player alayım dedim. İnternette biraz bakındım DVD Player öldü, Blu-ray alın diyorlar. Şimdi ben alsam bile hiçbir zaman Blu-ray disk kullanmam diye düşünüyorum fakat DVD'ye çektiğim filmleri Blu-ray player'a taksam kalite DVD player'a göre artar mı acaba ? Yoksa yeni bir DVD player'la devam mı etsem.

Bir de şeyi merak ederdim hep Blu-ray player'da Blu-ray kaliteli bir film mi daha kaliteli olur yoksa 1080p filmi HDMI'yla tv'ye bağlasam mı daha kaliteli olur? Meraktan soruyorum son soruyu sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Blu-ray player'da eğer uspcaling teknolojisi varsa daha kaliteli bir görüntü verebilir. Yine görüntü işleme yongası da daha iyi ise fark olabilir. Tabi bunlar ihtimal. Yoksa DVD'ye yazılan filmin kalitesi bellidir ve çözünürlüğü de düşüktür.

Blu-ray çözünürlüğü 4K ise daha kaliteli olacaktır. 1080p film aşırı sıkıştırılmış ise Blu-ray'den kaliteli olmaz. Onun için de filmin 10 GB üstünde bir boyuta sahip olması gerek.

TV box'lara baktın mı? Bilgisayardaki filmleri USB atıp onu da TV box bağlayıp TV'de izlersin. Her seferinde CD masrafından da kurtulursun.

TV box'lara baktın mı? Bilgisayardaki filmleri USB atıp onu da TV box bağlayıp TV'de izlersin. Her seferinde CD masrafından da kurtulursun.
İlk defa sizden duydum bu TV BOX denen zımbırtıyı ve araştırdım da biraz gereksiz bir alete benziyor, ben zaten her türlü DVD yada Blu-ray oynatıcı almayı düşünüyorum sadece hangisi daha mantıklı olur onu merak etmiştim.

Ben şahsen kendi ses sistemimin DVD oynatıcısını kullanmıyorum. Onun yerine USB belleğe attığım filmleri TV'den izliyorum.

DVD oynatıcılar güncelliğini yitirdi artık. DVD de çözünürlük düşüktür zaten.
Blu-ray vardı. Şimdi artık 4K Blu-ray oynatıcılar var.

Mükemmel kalitede film deneyimi istiyorsan;
1. 4K TV,
2. 4K Blu-ray oynatıcı,
3. 4K film.

Bu üçü şart.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı