Blue Switch mi? Red Switch mi?

furyfurr

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3500X Asus Tuf B450M-Plus gaming Xpg 3000MHz CL16 16GB(2X8) Asus Dual RX5500XT 4GB 512Gb NVMe m.2 1TB WD&SEAGATE HDD Corsair Carbide 05
Merhabalar, bu iki Switch'in arasındaki farklar neler? Ben biraz sesli seviyorum fakat çift susturuculu CBR250R gibi olmasın.

Blue kullanıyorum, yazı için çok daha uygun. İlk 1-2 gün oyunda sıkıntı yaşıyordum fakat ona da alıştım. Neyse çok tepkisellik isterseniz red alın derim.

Tepkisellik ve FPS oyunları için Red Switch daha iyi olacaktır.

Geleneksel ile optik switchlerin komutu iletimi birbirinden farklı farklı oluyor.
Eki Görüntüle 348806Eki Görüntüle 348809
Geleneksel yapıda ki ve en popüler iki switch tipi olan Red ve Blue. Gördüğün gibi basımı algılayan bir metal parça var. Yolculuk süresinin ortasında basım algılanır ve iletim işlemi başlar.

Mavi switch yazı için önerilir. Kırmızı switch ise tepki süresi daha iyi olduğu için oyunlarda önerilir
Mavi switchin çok sesi var kırmızının sa maviye göre pek yok eğer ses olsun ve oyun odaklı olsun diyorsanız size önerim kahverengi switchi almanız ve ne olursa olsun benim görüşüm Chery MX markasından vazgeçmeyin.

Ben red switch kullanıyorum, kesinikle blue alınmamalı bence. Çok ses yapıyor, bir süre sonra rahatsız eder. Red switch de ses yapıyor ama blue gibi çok değil ve yavaş basımda önlenebiliyor.
Basım hissi yumuşakmı?

Yeni konular

Geri
Yukarı