Blue Switch vs Red Switch klavye

Frenceskoli

Hectopat
Klavye alacağım. Red Switch'te tuşlar basmamazlık yapıyormuş fakat Blue Switch'te aynı sorun yok. Ne yapmam lazım?

FPS oyunu falan çok oynamıyorum. 1 tane anca vardır.

Genellikle LoL, AC falan. Tavsiyeniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Blue Switch her oyuncunun hayalidir, tuşa basınca ses çıksın o his çok güzeldir. Bir süreden sonra çok rahatsız ediyor ve geceleri tuşa basmak istemiyorsunuz, red switch önerimdir.

Mavi switch tercih edecekseniz switchlerin kaliteli olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.
Orta seviye mekanik klavyelerde ucuz switchler kullanılıyor. Ucuz mavi switchler basma hissinin zamanla yok olmasına, tuşların bazen çift basmasına veya hiç basmaması gibi sorunlara yol açabiliyor.

Kırmızı switch lineer olduğundan yazı yazarken şahsen tuşa basma geri bildirimi alamadığım için rahat edemedim. Ancak oyun oynarken lineerlik benzer bir sorun yaratmıyor.

Öte yandan bazıları kırmızı switchleri yazı yazmak için daha rahat bulabiliyor. Yani kişisel bir tercih.

Klavye alacağım. Red Switch'te tuşlar basmamazlık yapıyormuş fakat Blue Switch'te aynı sorun yok. Ne yapmam lazım?

FPS oyunu falan çok oynamıyorum. 1 tane anca vardır.

Genellikle LoL, AC falan. Tavsiyeniz nedir?
Red Switch kullanıyorum ama basmamazlık yapmasını deneyimlemedim ayrıca böyle bir şeyde duymadım. Ne alaka anlamış değilim. Gidip sağdan soldan ucuz diye normal klavye alınmayacak fiyata red switch diye satılan klavye alırsan böyle sorunlar yaşarsın. Duyup inanıyorsunuz birde.

Hangi marka ürün alacağına da bağlı ama her iki switchide kullanan birisi olarak red switch kesinlikle çok daha iyi. Blue Switch hem beni olmasa da evdekileri çok fazla rahatsız ediyor.

Red Switch bence, Blue Switch bir zaman sonra sıkmaya başlıyor çok yüksek sesinden sonra. İlk birkaç hafta iyi gelir ama sonrasında kafa yorar.

Yay sesi biraz daha az olsa bendeki gibi Cherry Viola switch öneririm. Ama tabi şu an sadece Corsair'in bir modelinde var. Başka kullanıldığı bir yer görmedim :) Yakın zamanda bir Foam Mod ile biraz daha yay yankısını azaltmayı düşünüyorum. Ama şikayet edemem. Çok keyif veriyor hissiyatı.

Geri
Yukarı