Çözüldü BlueStacks 5 "uyumsuz Windows ayarları" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

378352

Hectopat
Makaleler
3
Her türlü ayarı açmayı/kapamayı denedim olmuyor.
Denediğim şeyler;
Programı yönetici olarak çalıştırmak.
Uyumluluk ayarını değiştirmek.
Denetim masasındaki özellik ekle kısmından sanal makine platformu, Hyper-V ve Linux alt çekirdeği seçeneklerini aktif hale getirip sistemi yeniden başlatmak.
Hizmetlerden Hyper-V ile alakalı her şeyi otomatik olarak ayarlayıp sistemi yeniden başlatmak.
Güvenlik seçeneklerinden bellek bütünlüğünü kapatmak.
Multi ınstaller'dan daha yüksek bir Android sürümü başlatmak.
Sanallaştırma: Açık.
İşlemci: Ryzen 5 5500.
Anakart: A520M-A Pro.
İşletim sistemi: Windows 11.
Bu hatayı nasıl çözebilirim?

ss 1.png

ss 2.png

ss 3.png

ss 4.png

ss 5.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eski bileşenleri yanlışlıkla kırmızıyla işaretledim. Eski bileşenler dışında ki kırmızıyla işaretlediklerimi tikini kaldır. Benimle de aynı sorun oluyordu. Düzeniyor.
Benim de başıma buna benzer bir olay gelmişti. Yönetici olarak çalıştırıdığımda sorun gidiyor sizde de çalışabilir belki. (Düzeltme yönetici olarka denemişsiniz)

Eski bileşenleri yanlışlıkla kırmızıyla işaretledim. Eski bileşenler dışında ki kırmızıyla işaretlediklerimi tikini kaldır. Benimle de aynı sorun oluyordu. Düzeniyor.

Dosya Ekleri

• asdasdasd.png
    asdasdasd.png
    47,4 KB · Görüntüleme: 168
Çözüm
Sürekli bu hata gelir yönetici olarak da açsan da yine gelir ya da BlueStacks başlatılamıyor lütfen bir rapor oluşturarak gönderin diye hata veriyor. BlueStacks bu hyperv di galiba geldiğinden beri bitti başka da emülatör bulamadım çalışan.

Son düzenleme:
Takılma olmadan kullanıyor musun şu an?

Bende Hyper-V yok ve diğerlerini açtım denedim yine aynı. Hyper-V'i nasıl yükleyeceğiz?

Hocam dışardaydım arkadaşın dedigi gibi yoksa digerlerinin tikini kaldır. PC de sanalaştırma kapalıysa aç. hangi işlemciyi kullanıyorsan YouTube'a örnek AMD sanalaştırma etkinleştirme yaz. çıkar.

Hocam dışardaydım arkadaşın dedigi gibi yoksa digerlerinin tikini kaldır. PC de sanalaştırma kapalıysa aç. Hangi işlemciyi kullanıyorsan YouTube'a örnek AMD sanalaştırma etkinleştirme yaz. Çıkar.

İki adet bilgisayarım var. Biri AMD Ryzen 5 3600 diğeri ise AMD Ryzen 3 7320u modeli. Notebookda Hyper-V yok. Masaüstü PC de ise var hepsini açtım ikisinde de yine giremiyorum. Notebookta uyumsuz Windows ayarları diyor. Masaüstünde ise BlueStacks başlatılamıyor hatası veriyor.

Geri
Yukarı