BlueStacks Hyper-V hatası

RecepY.

Hectopat
Yer
Burdur
Daha fazla  
Meslek
İşsiz
Merhaba saygıdeğer okurlar; Bugüne kadar herhangi bir sıkıntı çıkmadan BlueStack programına girebiliyordum lakin bugün Hyper-V teknolojisini benden kapatmamı istedi. Windows özelliklerini aç veya kapat'a girdim lakin zaten ben de Hyper-V'nin kapalı olduğunu gördüm. BlueStacks'i kaldır yeniden yükle de yapmak istemiyorum çünkü herhangi bir yerde yedeği yok. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.
Ekran Alıntısı.PNG

Evet
Eğer sizde de böyle bir problem varsa görseldekileri yapmanız yeterli. İlk başta şaşırdım, bu Hyper-V kapalı nasıl böyle bir problemle karşılaşabiliyorum diye. İntel Chipset ile alakalı bir durum olduğunu sonradan fark ettim. BIOS'unuzu bir kontrol etmenizi öneririm.

Dosya Ekleri

• Technopat Yardım Görseli 2.jpg
    Technopat Yardım Görseli 2.jpg
    991,9 KB · Görüntüleme: 1.536
  • Technopat Yardım Görseli 1.jpg
    Technopat Yardım Görseli 1.jpg
    989,6 KB · Görüntüleme: 1.492
Son düzenleme:
Hmm. "Intel® Processor Identification Utility - Windows* Version" isimli programı indirip sanalıştırma teknolojisini bilgisayarınız destekleyip desteklemediğine bakabilir misiniz? Sonra bir de TenForums adlı siteye girip "Windows 10: Android Emulators do not work when Hyper-V is active." başlıklı konuyu aratarak belki virtualboxa çözüm bulabilirsiniz. BlueStacks konusuna gelirsek, yabancı kaynaklarda da bir çözüm bulamadım maalesef.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı