Bluetooth fare interneti yavaşlatır mı?

Evil Belief

Kilopat
Makaleler
4
Yeni bir kablosuz mouse alacağım, Bluetooth bağlantılı düşünüyordum ama aynı dalga boyunu kullandığından interneti yavaşlatıyor diye okudum.

Bu doğru mu? Yavaşlatıyorsa ne kadar etkiler?

Bilgisayarımda 5 GHz desteği yok, standart 2.4'le bağlanıyor.

Ben bir etkisini görmedim bugüne kadar. Ve ilk defa sizden duyuyorum bu etkiyi.
Teşekkürler. Ben de bir yorumda gördüm. Daha sonra araştırdığımda şu bilgi çıktı:

1648911926482.png

Eğer mouse 2.4 GHz ve sen modeme 5 GHz ile bağlanıyorsan hayır. Ama ikisinde 2.4 GHz ise cihazına göre olsa da yavaşlatır. Benim laptopuma İnternete bile girilinmiyor. Ama mouseun kendi adaptörü varsa sorun olmaz.

Kablosuz fare eğer USB dongle üzerinden bağlanıyorsa sorun olmaz. Ama bazı farelerde WiFi modu oluyor. WiFi modunda dediğiniz bant sorunu sıkıntı yaratabilir.
Cevaplar için teşekkürler.
Dark'ın harici bluetooth dongle'ı var bende, buna bağlamayı düşünüyordum. Sıkıntı yaratır mı?
1648912283547.png

Cevaplar için teşekkürler.
Dark'ın harici bluetooth dongle'ı var bende, buna bağlamayı düşünüyordum. Sıkıntı yaratır mı?
Eki Görüntüle 1348597
Hayır sorun olmaz ama bağlantıyı bilgisayarın WiFi alıcısına değil de dongle üzerinden nasıl bağlayacağınız hakkında bilgim yok. Fakat dongle ekstradan bir bant genişliği sağladığı için WiFi kopma, internet yavaşlama gibi sorunlar yaşamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı