Kulinda

Decapat
Daha fazla  
2 hafta önce Bluetooth kulaklık aldım. Marka model Lenovo GM2 Pro. Bugün nedenini bilmediğim bir şekilde iki kulaklığın birbiriyle bağlantısı koptu. İkisi de ayrı ayrı çalışıyor ama bir cihazdan bağlandığımda ikisine de aynı anda bağlanmıyor. Aynı anda kulaklığın bir tekine bilgisayardan öbür tekine telefondan bağlanabiliyorum ama ne telefonda ne de bilgisayarda ikisine birden bağlanamıyorum. Resetlemem gerekiyormuş kulaklığı internetten bir sürü yöntem denedim hiçbiri işe yaramadı. Kullanım kılavuzunda dokunmatik kısmına 2 saniyeden fazla basınca resetleneceği yazıyor. Kulaklığın sağ tekine 2 saniyeden fazla bastım Japonca bir şeyler söyledi ve kapandı muhtemelen resetlendi de ama sol tekinde böyle bir resetleme olmuyor. Başta belki solun dokunmatiği çalışmıyordur diye düşündüm ama dokunmatik kısmına basınca algılama sesini veriyor hatta telefona sol tekini bağlayıp baktım bağlıykenki fonksiyonlar ses açıp kapama olsun basılı tutunca Alexa'ya bağlanması olsun çalışıyor dokunmatik kısmında bir problem yok. Ama bağlantı yokken dokunmatiğe basılı tuttuğumda sağ tekindeki gibi Japonca bir şeyler söyleyip kapanma olayı olmuyor. Bazılarında eşleşme hatası olduğunda kulağın sağ teki ve sol teki telefonun Bluetooth ayarlarında L-R diye ayrı ayrı gözüküyormuş bende öyle bir şey de olmadı. Kulaklığın sol tekini bağlıyorum Bluetooth kulaklığı eşleştiriyor sonra sol tekini kutuya koyup sağ tekini çıkarıp bağlıyorum 2 dakika önce sol kulaklık için eşleştirdiği cihazın eşleştirmesini kaldırıyor cihaz eşleştirilenlerden kullanılabilir cihazlar kısmına düşünce aynı cihazı tekrar eşleştirip bu sefer sağ kulaklığı çalıştırıyor. İnternette bulduğum her yöntemi denedim fakat sol kulaklıktaki resetleme olayı çalışmadığı için muhtemelen resetlenmiyor. Başka bir çözüm önerisi veya tavsiyesi olan varsa yazabilirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı