Bluetooth kulaklık İnterneti yavaşlatıyor

kaykerem_

Centipat
Merhaba. Xiaomi Airdots'ım var, kulaklığı telefona bağlayınca İnternet hızı çok düşüyor. Bir çözümü var mı? (Telefonum Samsung Galaxy A20)

Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayınız telefonlardaki ve bilgisayarlardaki Wi-Fi ve Bluetooth kartı aynı kart eğer ikisini bir kullanırsanız tabii ki performans kaybı olur.
Eee tamam. Aynı anda kullanabilmesi için 5 GHz destekli bir modeme ihtiyacı var. Asıl sen yanlış bilgilendiriyorsun.

Eee tamam. Aynı anda kullanabilmesi için 5 GHz destekli bir modeme ihtiyacı var. Asıl sen yanlış bilgilendiriyorsun.

802.11n teknolojisi Wi-Fi kartın üzerinde zaten galiba anlatamadım Wi-Fi kart ve Bluetooth kart aynı ikisi farklı kartlar değil kısacası Wi-Fi kart dediğimiz şeyin içinde zaten Bluetooth teknolojiside var.

Tekrardan söylüyorum ister 5Ghz ister 2.4Ghz olsun Bluetooth ile Wi-Fi'yı aynı anda kullanmaya çalışırsa performans kaybı yaşaması muhtemel.

802.11n teknolojisi Wi-Fi kartın üzerinde zaten galiba anlatamadım Wi-Fi kart ve Bluetooth kart aynı ikisi farklı kartlar değil kısacası Wi-Fi kart dediğimiz şeyin içinde zaten Bluetooth teknolojiside var.

Tekrardan söylüyorum ister 5Ghz ister 2.4Ghz olsun Bluetooth ile Wi-Fi'yı aynı anda kullanmaya çalışırsa performans kaybı yaşaması muhtemel.
Forumda birçok konu var bununla ilgili ve hepsi 5 GHz modem aldıktan sonra sorunu çözdü. Kartların aynı teknoloji barındırmasi birşeyi değiştirmez. Önemli olan yaydıkları frekans aralığıdır. Bluetooth ve Wifi aynı frekans aralığını kullanır ve bundan dolayı yavaşlama ya da kullanamama sorunları olur. 5 GHz ise bambaşka bir frekanstır.

Geri
Yukarı