Bluetooth Kulaklık Kablo ile Kullanırken Mikrofon Çalışır mı ?

Kamar33

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Yakın zamanda Taotronics'in BH-046 modelini almak istiyorum. Merak ettiğim şey bluetooth kulaklıklara 3 çizgili 3.5 mm kablo ile telefona ya da bilgisayara bağladığımız zaman mikrofonu çalışır mı ?

Bluetooth kulaklıkların mikrofonu aktifken çok kötü bir ses verdiğini çoğumuz biliyoruz bu yüzden oyun oynarken de kablolu olarak (gecikmeyi düşürmek için) kullanıp mikrofondan faydalanmak istiyorum, aynı şekilde telefonda arama yaparken de.
İnternette benzeri aramalar yapınca hep farklı sonuçlar çıktı karşıma bu yüzden bilgisi olan varsa yardımını rica ediyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Çalışacağını tahmin ediyorum. Sonuçta bluetooth ve kablo bir bağlantı çeşididir. Kulaklık bağlantıya göre hareket ediyor ise mikrofon neden çalışmasın değil mi?

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Ben de başta öyle düşündüm ancak, örneğin kablo ile kullanılırken cihazdaki ses açma kapama tuşları da çalışmıyormuş. Cihazın içindeki 3.5 mm girişi 3 pinli (2 çizgili yani mikrofon desteksiz) bir girişse patlayabilir sistem. :)

Ayrıca çalışsaydı içerisinden 3 çizgili kablo çıkmaz mıydı acaba ? Her ne kadar ucuz bir ürün gibi gözükse de uçaklarda kullanmak için aparat bile koymuşlar çünkü.

Pc için bluetooth aparatı varmı yada laptopa bağlayacaksan olur ama benim tavsiyem yakın da bim veya A101 yada Şok varsa oralardan al dene baktın oluyorsa alırsın olmuyorsa alamazsın bu marketlerden almanı önermdeki sebep iade işlemi kolay oluyor.

Pc için bluetooth aparatı varmı yada laptopa bağlayacaksan olur ama benim tavsiyem yakın da bim veya A101 yada Şok varsa oralardan al dene baktın oluyorsa alırsın olmuyorsa alamazsın bu marketlerden almanı önermdeki sebep iade işlemi kolay oluyor.

Cevabınız için teşekkür ederim.
Hocam bilgisayarımda zaten bluetooth özelliği var. Ancak bluetooth ile bağlanıp discord veya oyun içerisinde mikrofonu kullanmaya kalktığınızda ses kalitesi inanılmaz düşüyor. Youtubeda video bile izleyemez oluyorsunuz. Aynı telefon araması gibi bir ses geliyor. Bu yüzden bilgisayarda kablolu kullanmak istiyorum bluetooth kulaklığı.

Cevabınız için teşekkür ederim.
Hocam bilgisayarımda zaten bluetooth özelliği var. Ancak bluetooth ile bağlanıp discord veya oyun içerisinde mikrofonu kullanmaya kalktığınızda ses kalitesi inanılmaz düşüyor. Youtubeda video bile izleyemez oluyorsunuz. Aynı telefon araması gibi bir ses geliyor. Bu yüzden bilgisayarda kablolu kullanmak istiyorum bluetooth kulaklığı.
Anladım dostum o kadar kötü olduğunu tahmin etmedim. Ben çoklayıcı ile telefon kulaklığı kullanıyorum pc de ses kalitesi de harika gerçi anakartla da alakalı bu iyi bir anakartın varsa iyi ses çıkıyor bt kulaklıklar için varmı bağlantı kablosu.

Anladım dostum o kadar kötü olduğunu tahmin etmedim. Ben çoklayıcı ile telefon kulaklığı kullanıyorum pc de ses kalitesi de harika gerçi anakartla da alakalı bu iyi bir anakartın varsa iyi ses çıkıyor bt kulaklıklar için varmı bağlantı kablosu.
Ben de çoklayıcı kablolar falan kullandım onlarda bir sıkıntı olmuyor ama Bluetooth bant genişliği hem mikrofon hem de ses iletimine pek yetmediği için ikisini de bozuk bir şekilde vermeye çalışıyor patlıyor maalesef hocam :/

Ben de çoklayıcı kablolar falan kullandım onlarda bir sıkıntı olmuyor ama Bluetooth bant genişliği hem mikrofon hem de ses iletimine pek yetmediği için ikisini de bozuk bir şekilde vermeye çalışıyor patlıyor maalesef hocam :/
Aman uğraşma o zaman durumun varsa yada para biriktir iyi bir bt kulaklık alırsın pc için ben de istiyorum da iyi bt kulaklıklar en az 500 600 den başlıyor.

Aman uğraşma o zaman durumun varsa yada para biriktir iyi bir bt kulaklık alırsın pc için ben de istiyorum da iyi bt kulaklıklar en az 500 600 den başlıyor.
Hocam bu kulaklık aslında kaliteli bir kulaklık, 100 dolar civarı fiyatı da var ancak sorun bluetooth teknolojisinde. Sanırım 5.0 la düzelttiler ama ondan öncesinde hep bu durum var. Dolar da daha fazla yükselmeden alayım dedim ben :D

Hocam bu kulaklık aslında kaliteli bir kulaklık, 100 dolar civarı fiyatı da var ancak sorun bluetooth teknolojisinde. Sanırım 5.0 la düzelttiler ama ondan öncesinde hep bu durum var. Dolar da daha fazla yükselmeden alayım dedim ben :D
O zaman iyidir fiyatına bakınca :D bu dolar bizi perişan etti ben de 144hz monitör bakıyorum ben bakana kadar fiyatlar yükselip duruyor. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı